W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, klasa 8D 17.10.2019r. wzięła udział w targach  we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Główną ideą wydarzenia było pokazanie uczniom potencjału działających we Wrocławiu firm i startupów, zaprezentowanie powstających produktów i udzielenie informacji o szansach rozwoju zawodowego.

Dla młodzieży udział w wydarzeniu był szansą na zapoznanie się z przedsiębiorczością w praktyce, a także przetestowanie najnowszych osiągnięć techniki.

2019 10 22 Wystawa12019 10 22 Wystawa22019 10 22 Wystawa32019 10 22 Wystawa42019 10 22 Wystawa5

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - inicjatywie promującej programowanie. Zasililiśmy w ten sposób szeregi grupy kilku milionów amatorów kodowania, którzy w dniach od 5 do 20 października w kilkudziesięciu krajach uczestniczyli w zajęciach związanych z programowaniem i kreatywnością w świecie cyfrowym. Więcej o wydarzeniu na stronie:

Katarzyna Robaczewska

2019 10 16 CodeA

Dnia 09.10.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty zorganizowane w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk, w obszarze sportowym pod nazwą       „ Trenuj karate dla zdrowia”. Organizatorem zajęć był Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama we Wrocławiu. Uczestnicy zapoznali się z:

• przełamywaniem negatywnych stereotypów dotyczących karate
  • prozdrowotnymi aspektami treningu karate
  • podstawowymi elementami sztuki walki karate.

W warsztatach wzięło udział ok 200 uczniów z naszej szkoły, którzy zobaczyli krótką prezentację multimedialną, pokaz technik karate na żywo, mieli również możliwość przymierzenia prawdziwego stroju karate.

Krótka fotorelacja w Kąciku sportowym

Joanna Siepsiak

2019 10 09 1 Karate

W dniu 4 października 2019 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci „Dziecinada”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Opowieści z niepamięci”. Jest ono prasłowiańską mitologią, która wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Niezwykłe, autorskie lalki ożywają na scenie,budząc grozę, a niekiedy szczery śmiech. Po spektaklu uczniowie mogli porozmawiać z aktorami i zadać im pytania.

2019 10 04 TEATR 12019 10 04 TEATR 22019 10 04 TEATR 3

Uczeń klasy 8d Cyprian Maciąg, zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bolesław Krzywousty i jego czasy”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

2019 10 05 sukces plastyczny

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Pobierz dokument

Klasy językowe