Dnia 23 stycznia uczniowie z klasy 1b wzięli udział w warsztatach ekologicznych „Klimat do zmiany” w ramach współpracy z Eco – Centrum. Celem zajęć było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej.

Dzieci podczas zajęć omawiały zmiany zachodzące  w świecie roślin i zwierząt w poszczególnych porach roku,  zapoznały się z cyklem rozwoju żaby i motyla, tworzyły plakaty „ Wiosna, lato, jesień, zima”,  opisując charakterystyczne cechy każdej z pór roku a także poznały odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące życia zwierząt.

Największą atrakcją był gość specjalny – nietoperz Gacek (borowiec wielki), którego dzieci miały okazję karmić larwami owadów.

Małgorzata Markowska

2020 01 25 M Markowska 12020 01 25 M Markowska 22020 01 25 M Markowska 32020 01 25 M Markowska 4

20 stycznia 2020 klasa 7a wybrała się do Instytutu Informatki na zajęcia z programowania. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy naszej szkoły z uczelnią i kołem studenckim i jak co roku było zainspirowane ogólnoświatową inicjatywą Hour Of Code. Młodzież wzięła udział w wykładzie dotyczącym składni i zasad programowania w języku Python, a następnie, pod okiem studentów, rozwiązywała zadania w laboratoriach komputerowych uczelni. Dziękujemy za miłe przyjęcie, możliwość spędzenia czasu w murach uczelni i ciekawe wyzwania informatyczne.

Katarzyna Robaczewska

2020 01 21 IT12020 01 21 IT22020 01 21 IT32020 01 21 IT4

W dniu 10 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach ceramicznych , które poprowadziła Pani Berenika. Były to wspaniałe zajęcia dające możliwość artystycznego rozwoju poprzez ceramikę. Zabawa z gliną to aktywny odpoczynek, czas na twórcze myślenie oraz nowe umiejętności.
Dzieci w czasie zajęć przygotowały piękną skarbonkę.

Magdalena Łańcucka

2020 01 20 ceramika22020 01 20 ceramika1

Z wielką radością informuję, że nasze uczennice zostały po raz kolejny docenione za swoje działania plastyczne.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Vincent van Gogh“ wyróżnienie dostała Katarzyna Krzysztofiak z kl 5b, natomiast prace Kornelii Warchał z kl. 5b i Hanny Pyzik z kl. 5a zostały zakwalifikowane na wernisaż pokonkursowy. Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Nowak

2020 01 15 Sukces12020 01 15 Sukces22020 01 15 Sukces3

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6a Olga Kraszewska zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Gratulacje!
2020 01 13 Bobr
10 stycznia 2020 naszą szkołę odwiedzili wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przedstawiciele Rumunii, Włoch,Francji i Hiszpanii, którzy poprowadzili warsztaty międzykulturowe z młodzieżą z klas dwujęzycznych. Na zajęciach dominował język angielski, uczniowie rozegrali kilka rund gry stworzonej przez naszych gości. Musieli wykazać się wiedzą językową, kulturową, kreatywnością, umiejętnościami współpracy, komunikacji pozawerbalnej. Była to dobra okazja by docenić zalety pracy w grupie, poruszyć tematykę wartości europejskich i wielokulturowości w Unii Europejskiej oraz pokonać barierę językową dzięki alternatywnej formie nauki.

Dziękujemy organizatorom i koordynatorom - Stowarzyszeniu Tratwa działającemu w Kulturalnym Centrum Czasoprzestrzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Warsztaty Tratwa - Google Drive

Katarzyna Robaczewska