Szkolna reprezentacja szachistów zajęła wysokie 7 miejsce na Mistrzostwach Polski szkół podstawowych i gimnazjów, które odbywały się w Pokrzywnej. Drużynę reprezentowali: Ilya Nikonenko, Bartosz Kebel, Mateusz Bednarczyk oraz Agata Sinkiewicz.
Wcześniej ta sama drużyna zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska.
Dodatkowo indywidualnie wyróżniony został Mateusz Bednarczyk, który zajął II miejsce na swojej szachownicy, wygrywając prawie wszystkie pojedynki.
Gratulujemy bardzo dobrego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów!
 2019 06 11 1 szachy2019 06 11 2 szachy
Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zwracamy się do Was z gorącą prośbą. Choć bardzo cenimy ten moment, gdy przychodzicie do nas z kwiatkiem by podziękować za naszą pracę, chcielibyśmy, by w tym roku wzorem kilku wcześniejszych lat Wasz miły gest przybrał inną formę. Chcielibyśmy przy Waszej pomocy wesprzeć Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Co możecie zrobić? Wystarczy nie kupować kwiatów na zakończenie roku szkolnego, a pieniądze, które planowaliście wydać na ten cel wrzucić do puszek (kwesty odbędzie się 18 i 19 czerwca, czyli przy okazji uroczystości kończących rok szkolny). Jeśli pragniecie okazać nam wdzięczność, możecie to zrobić wręczając symboliczne laurki z podziękowaniem – można je pobrać tutaj:

- podziękowanie indywidualne

- podziękowanie grupowe

Kwiaty więdną, a świadomość że zebrane dzięki Wam pieniądze pomogą potrzebującym na zawsze zostanie w naszej pamięci i będzie najwspanialszym “dziękuję”.
Koordynatorka akcji - Katarzyna Robaczewska
2019 05 20 1 zamiast kwiatka

W dniu 5 czerwca 2019 r. uczniowie klas 1 b i 2 a wybrali się na piknik do Parku Szczytnickiego. Pogoda nam dopisywała, świeciło przepiękne słoneczko, a w powietrzu unosił się zapach kwiatów. Na piknik poza kocem piknikowym dzieci zabrały również pyszne przekąski. Dzieci świetnie się bawiły – grały w piłkę, skakały na skakankach, puszczały bańki mydlane, grały w badmintona. Podczas pobytu w parku panowała miła i wesoła atmosfera. :)))

Magdalena Łańcucka-Wójs i Edyta Krawczyk

2019 06 10 1 piknik2019 06 10 2 piknik2019 06 10 3 piknik

 

Warsztaty z cyklu: MIASTO POKOLEŃ to dla wszystkich uczestników zawsze ciekawe doświadczenie ;) Zazwyczaj przychodzą do uczniów seniorzy, aby opowiedzieć im o swoich pasjach, zainteresowaniach, doświadczeniach...W tym roku – przed wakacjami – gościliśmy w kl.1a Panią Ilonę, która wykorzystała swoje zdolności aktorskie, ale również te wokalno – muzyczne, aby w ciekawy sposób przypomnieć uczniom o znaczeniu „magicznych słów” i o konieczności używania ich na co dzień. W opowiedzianej historii pojawiały się one wiele razy, ponadto wybrzmiały inne – równie ważne: „przykro mi”, „wybaczysz mi”, „pomogę ci”...Przed uczniami zasłużone wakacje...Z całą pewnością, po takich warsztatach, będą pamiętali o zasadach dobrego wychowania oraz o komunikacji werbalnej opartej na wzajemnym szacunku! Uczniowie dziękują! ;)

Małgorzata Wilk

2019 06 09B Miasto pokolen

 

W ostatnim tygodniu maja klasa 0 i 1a uczyły się – jednocześnie fantastycznie bawiąc się ;). Odległy kosmiczny świat, dla większości niedostępny – uczniowie samodzielnie tworzyli z p. Katarzyną Bury, podczas warsztatów plastyczno – technicznych. Planety, orbity, satelity, rakiety kosmiczne, czarne dziury, ufo...o tym wszystkim były te zajęcia...Prowadząca pięknie i z rozmachem poprowadziła je dla naszych uczniów – za co serdecznie dziękujemy! Ekspresja twórcza dzieci nie zna granic, czego dowodem są powstałe prace – wytwory wyobraźni obu klas! Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w zespole, wzajemną komunikację, ćwiczyły cierpliwość w oczekiwaniu na konkretne zaplanowane działanie...zapraszamy na fotorelację...;)

Małgorzata Wilk i Joanna Bergier

2019 06 09A

Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 7b Michalina Zalewska zdobyła II miejsce, a rodzeństwo Klaudia Jodkowska z 2a i Mateusz Jodkowski z 7b III miejsce w Szkolnym konkursie na logo.

Gratulujemy sukcesu młodym grafikom!

Decyzją komisji w konkursie nie przyznano pierwszego miejsca.  Logo szkoły zostanie zatem zmienione niezależnie od wyników konkursu.

Poniżej prace, które znalazły się na podium:
1: Michalina Zalewska
2019 06 07 Michalina Zalewska
2: Klaudia i Mateusz Jodkowscy)
2019 06 07 Klaudia Mateusz
Katarzyna Robaczewska

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com