W dniu 25 września 2019 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w zajęciach sportowych z badmintona na  Akademii Wychowania Fizycznego.  Warsztaty odbyły się w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i prowadzone były przez  dr Henryka Nawarę.  Naszym uczniom towarzyszyli przesympatyczni studenci AWF. Wszyscy, mimo różnicy wieku, bawili się doskonale !

Oto nasza fotorelacja:

24.09.2019 klasa 3a już po raz trzeci uczestniczyła w warsztatach doskonalących umiejętności gry w unihokeja. W tym roku zajęcia  odbyły się w ramach XXII  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki z matematyką w tle. Uczniowie ciężko pracowali na parkiecie hali sportowej AWF pod wodzą dr Krzysztofa Kałużnego ale również,  jak zwykle, świetnie się bawili. 

Magdalena Łańcucka-Wójs i Anna Foksa

2019 09 26 unihokej 12019 09 26 unihokej 22019 09 26 unihokej 3

W dniach 24 i 25 września uczniowie klas 8B i 6A wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Młodzież spotkała się z wykładowcami i doktorantami uczelni i miała okazję poznać odpowiedzi na pytania: "Czy maszyny mogą myśleć?" i "Czy Twój laptop potrafi zaparzyć herbatę?". Zobaczyliśmy tańczące roboty, usłyszeliśmy historię rozwoju sztucznej inteligencji, poznaliśmy osiągnięcia matematyka i kryptologa Alana Turinga oraz polskich matematyków, którzy przyczynili się do złamania szyfru Enigmy. Dowiedzieliśmy się jak przy pomocy komputera można stworzyć własną fabrykę herbaty - skosztowaliśmy nawet takiego napoju, było pysznie! 
 
Mam nadzieję, że to wydarzenie dostarczyło pozytywnych wrażeń i rozbudziło zainteresowanie technologią informacyjną
 
Dziękujemy za zaproszenie pani Katarzynie Liwarskiej-Fulczyk oraz doktorowi inżynierowi Danielowi Borowiakowi. 
 
 
Katarzyna Robaczewska 
2019 09 25 8
Zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu informatycznego Bóbr. 
Zadania mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego, oraz komputacyjnego myślenie u uczniów. Na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.
 
Terminy:
07 października, godz. 7:00 – 12 listopada, godz. 11:45 rejestracja na konkurs 
 
REJESTRACJI UCZNIOWIE DOKONUJĄ SAMODZIELNIE LUB Z POMOCĄ RODZICÓW:
 
12-15 listopada 2019 r. – trwa Konkurs Bóbr 2019! W tym samym czasie uczestnicy konkursów Bóbr ze wszystkich krajów północnej półkuli przystępują do wykonywania zadań.
grudzień 2019 r. – ogłoszenie wyników konkursu.
marzec 2020 r. – uroczyste zakończenie konkurs połączone z wręczeniem nagród laureatom.
 
Z zadaniami konkursowymi z poprzednich edycji można zmierzyć się już teraz:
 
 
2019 09 20 bobr
 
 
 
 
Zachęcam do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Informatycznej Juniorów. Rejestracji należy dokonać samodzielnie na stronie:
 
Pytania i zadania konkursowe należy rozwiązywać samodzielnie na stronie:
 
Terminarz zawodów:
Pozostałe informacje:
 
 Katarzyna Robaczewska
 
2019 09 20 konkurs

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com