W klasie „0” w lutym odbyły się warsztaty ceramiczne. Pani Berenika wyzwoliła w dzieciach twórczy zapał, wyobraźnie i radość z tworzenia. Materiał okazał się bardzo wdzięczny i powstały piękne prace!

Joanna Bergier

001 warsztaty ceramiczne w klasie 0

008 dni otwarte w klasie 0

Podczas dni otwartych w naszej szkole przedszkolaki w klasie "0" bawiły się w kodowanie.
Sześciolatki rozwijały swoją spostrzegawczość, wyobraźnię, kojarzenie i logiczne myślenie.
Kodowanie na dywanie wyzwala radość, uczy symboli i znaków.
Podczas takich zajęć pokonywanie trudności jest takie łatwe!!!
Joanna Bergier

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w klasie 2 a  odbył się  konkurs opowiadania bajek. Uczniowie opowiadali wymyślone przez siebie bardzo interesujące i ciekawe bajki "Magiczny las", "Trzy złote piórka", "Zaczarowane drzewo i zamek", "Kraina czarów i magii". Celem konkursu było: kształtowanie umiejętności poprawnego i barwnego opowiadania, propagowanie wśród dzieci zamiłowania do poznania bajek oraz rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości dzieci na piękno literatury. Dzieci były bardzo ładnie przygotowane, wykazały się dużą pomysłowością w doborze strojów i rekwizytów. Opowiadanych  bajek z ogromną przyjemnością wysłuchali zaproszeni goście - rodzice i dziadkowie uczniów.

Magdalena Łańcucka - Wójs

2019 04 05 bajki 12019 04 05 bajki 22019 04 05 bajki 3

Zapraszam do udziału w Szkolnym konkursie na logo szkoły.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej nr 66 im. Z. Herberta we Wrocławiu.

Kilka zasad:

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 2 osoby).

3.Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.

4. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.

5. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych.

6. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:

- być czytelne i łatwe do zapamiętania

- być identyfikowane z naszą szkołą – KONIECZNE jest wykorzystanie motywu sowy

- wzbudzać pozytywne emocje

- składać się z logotypu (stylizacji literowej zawierającej pełną nazwę szkoły) i elementu graficznego (sowa)

TERMIN: do 31 maja 2019

Prace wysyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do regulaminu: (w załączniku)

Katarzyna Robaczewska

2 kwietnia 2019 na moje zaproszenie naszą szkołę odwiedził pan Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP, absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Pan Adam przeprowadził lekcję informatyki w klasie ósmej – lekcję bezpiecznego hakowania, które dzięki obejściu zabezpieczeń systemu Windows, pozwala na uruchomienie komputera z sieci, ze stworzonego przez pana Adama serwera oprogramowania, dzięki czemu każdy komputer startuje z identycznymi ustawieniami, programami i zasobami. Kolejny etap lekcji to zabawa w programowanie z wykorzystaniem mechatronicznych modułów PyTechBrain – zgodnych z Arduino UNO R3. Uczniowie pod okiem prowadzącego zbudowali automat do nadawania tekstu alfabetem Morse’a. Następnie uruchomili przykładowy kod w Pythonie, który realizuje funkcjonalność plottera, wyświetlając wykres zmieniający się w czasie. Zajęcia były na tyle interesujące, że jeszcze długo po dzwonku wielu uczniów nie miało ochoty opuścić klasy.

2019 04 04 1 wizyta hakera2019 04 04 2 wizyta hakera

Druga część spotkania to trzygodzinne szkolenie dla nauczycieli informatyki. Poznaliśmy Mu-Editor, nowoczesne i przyjazne środowisko do pisania kodu Python’a – przetłumaczone na język polski m. in. przez pana Adama, odświeżyliśmy wiedzę z zakresu programowania w tym języku. Mieliśmy też okazję pracować z robotem edukacyjnym Edison, który służy do nauki programowania w szkole lub w domu, pozwala wprowadzić dzieci i młodzież w świat technologii i zapoznać się z otaczającą elektroniką. Pan Adam zaprezentował również ciekawe strony internetowe, platformy programistyczne i programy, których jest twórcą, a które zachwyciły nas – nauczycieli.  Z pewnością będziemy korzystać na lekcjach z tych atrakcyjnych i inspirujących źródeł. W trakcie szkolenia odwiedził nas pan Wiktor Szanin -  nauczyciel i doradca metodyczny w Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Mieliśmy okazję porozmawiać o planowanych szkoleniach dotyczących nowych technologii w edukacji.

Bardzo dziękuję wszystkim za spotkanie. Szczególne podziękowania kieruję do pana Adama Jurkiewicza – za poświęcony czas, wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą i pokazanie wielu fascynujących nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.

Katarzyna Robaczewska

2019 04 04 5 wizyta hakera

 2019 04 04 4 wizyta hakera2019 04 04 3 wizyta hakera


2 kwietnia 2019r odbyła się GALA KONKURSÓW 
zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. 
Wsród laureatów tegorocznej edycji konkursów znaleźli się nasi uczniowie:
Jan Michael z klasy 8B SP - laureat zDolnego Ślązaczka
Mikołaj Poprawa z klasy 3B Gim - laureat zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty.
Obaj uczniowie zostali wyróżnieni z matematyki, w związku z tym są zwolnieni z egzaminu z matematyki na koniec szkoły i będą przyjęci do wybranego przez siebie Liceum poza rekrutacją.
Gratulujemy  i cieszymy się ogromnie tym wielkim sukcesem!
 
Grono pedagogiczne SP 66
 
 
 
001002

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com