2 kwietnia 2019r odbyła się GALA KONKURSÓW 
zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. 
Wsród laureatów tegorocznej edycji konkursów znaleźli się nasi uczniowie:
Jan Michael z klasy 8B SP - laureat zDolnego Ślązaczka
Mikołaj Poprawa z klasy 3B Gim - laureat zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty.
Obaj uczniowie zostali wyróżnieni z matematyki, w związku z tym są zwolnieni z egzaminu z matematyki na koniec szkoły i będą przyjęci do wybranego przez siebie Liceum poza rekrutacją.
Gratulujemy  i cieszymy się ogromnie tym wielkim sukcesem!
 
Grono pedagogiczne SP 66
 
 
 
001002

W dniu 28 marca 2019 r. uczniowie klasy 2 a wzięli udział w zajęciach twórczego pisania. Te niezwykle interesujące warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka Mazur – Sztynek, która jest polonistką, organizatorką wielu konkursów literackich o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zajęcia miały na celu naukę twórczego i swobodnego operowania językiem, zdobywanie umiejętności literackich w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata, a także zabawę wyobraźnią i słowem. W trakcie zajęć dzieci układały swoje zagadki związane z literaturą, pisały zakończenie opowiadania o księciu, wyjaśniały niezrozumiałe dla nich słowa znajdujące się w tekście opowiadania. Gimnastyka literacka przyniosła uczniom wiele przyjemności i rozwinęła ich wrażliwość na słowo i otaczający świat.

Magdalena Łańcucka - Wójs

 

2019 03 30 1 gimnastyka literacka2019 03 30 2 gimnastyka literacka2019 03 30 3 gimnastyka literacka2019 03 30 4 gimnastyka literacka

28 marca klasy dwujęzyczne 7d i 8d wzięły udział w "Dniach Edukacji Międzynarodowej" - specjalistycznych targach edukacyjnych organizowanych przez Baltic Council. Młodzież miała możliwość zapoznać się z międzynarodową ofertą kształcenia - od szkolnictwa wyższego i studiów na zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych, przez ekskluzywne szkoły średnie w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech i USA, bezpłatną edukację w szkołach średnich w Anglii, po kursy i obozy językowe dla  młodzieży na całym świecie (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).
Uczniowie wzięli też udział w wykładach dotyczących edukacji wyższej w Holandii i Wielkiej Brytanii. Dowiedzieli się jak zaplanować studia za granicą, skąd pozyskać finansowanie i jaki poziom znajomości języka angielskiego należy osiągnąć, by móc aplikować do zagranicznych uczelni. 
Targi były okazją do kontaktu z żywym językiem - wykłady prowadzone były po angielsku i również w tym języku uczniowie prowadzili rozmowy z przedstawicielami i dyrektorami szkół z różnych krajów. 
 
Zainteresowanych wyjazdami na obozy językowe, kursy wakacyjne, nauką w szkole średniej za granicą odsyłam na stronę Baltic Council:
 
Katarzyna Robaczewska
 
 
008 2019 dni edukacji miedzynarodowej

Rok 2019 ustanowiono ROKIEM MATEMATYKI...Klasa 1a od września pilnie, chętnie i regularnie zgłębia jej tajniki ;) Wiemy już, że matma wcale nie musi być nudna, a różne formy aktywności pozwalają nam szybciej zrozumieć i poznać tajemniczy dla nas świat...Manipulując, ruszając się, ale też uważnie słuchając nauczyciela - wszystko staje się prostsze! Matematyka, to nie zawsze ławka i książka...my – cały czas ucząc się – kodujemy na dywanie, ważymy siebie i różnego rodzaju przedmioty (na wagach: kuchennej, łazienkowej, szalkowej), szacujemy i dokonujemy pomiarów, notujemy...codziennie rozwijamy siebie, odkrywamy nowy dla nas, ciekawy i fascynujący świat...Aby lepiej zrozumieć istotę ważenia – samodzielnie zrobiliśmy wagę(!)...;))) Już ujawniają się wśród nas pierwsi prawdziwi matematycy i konstruktorzy...

Małgorzata Wilk

Zobacz galerię zdjęć

001 2019 rok matematyki

 

28 marca br. klasa 1a kolejny raz odwiedziła Ogród Zoologiczny i uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych – tym razem dzieci śledziły przygody małego podróżnika Janka. Z zainteresowaniem wysłuchały wspomnień chłopca, który z wyprawy po kontynentach przywiózł mnóstwo pamiątek...Uczniowie dzielnie i chętnie podjęli się ich segregacji, porządkując i utrwalając jednocześnie wiedzę na temat charakterystycznej dla poszczególnych obszarów fauny oraz flory. Zajęcia – mimo, iż informacje podane były w pigułce – z całą pewnością rozbudziły dziecięcą ciekawość o życiu i zwyczajach panujących w odległych krajach świata. W jednej chwili – w sali edukacyjnej – zapanował radosny chaos, który okazał się chaosem niezwykle twórczym! Dyskusje, wspólne działanie, nawet akrobacje w trakcie...(!), a na koniec dziecięce uśmiechy wieńczące sukcesy zespołów!!! Gratuluję małym mądralom wiedzy i umiejętności pięknej pracy w grupach...jestem dumna ;)

Małgorzata Wilk

2019 03 28 1  z pamietnika podroznika2019 03 28 2  z pamietnika podroznika2019 03 28 3  z pamietnika podroznika2019 03 28 4  z pamietnika podroznika

W dniu 27 marca 2019 r. uczniowie klasy 2 a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Zmysły w świecie zwierząt” na terenie wrocławskiego Zoo. Podczas zajęć uczniowie poznali wykorzystanie poszczególnych zmysłów przez zwierzęta różnych gatunków. W części warsztatowej przy użyciu ciekawych rekwizytów, prezentacji multimedialnej i kart pracy dzieci sprawdziły własne zmysły.
Magdalena Łańcucka-Wójs

2919 03 27 zoo 12919 03 27 zoo 22919 03 27 zoo 3

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com