7 listopada 2018 roku z uczniami klasy VIII b odwiedziliśmy Panią Urszulę Głowacką-Plenkiewicz, ps. „Urka”, bohaterkę „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Spotkanie obfitowało we wspomnienia z czasów okupacji, historii Szarych Szeregów i małego sabotażu. Bezpośrednim przełożonym Urki był Tadeusz Zawadzki, czyli Zośka. Pani Ula podzieliła się z nami swoim przesłaniem, że na wszystko, co się dzieje w życiu należy reagować dobrem. Często emocje podpowiadają nam coś innego, ale nawet wtedy na zło trzeba odpowiadać dobrem, bo dobro rodzi dobro.

Odwiedziny Urki

Paweł Głowacki, uczeń kl. VIII b, został laureatem I miejsca II „Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego" na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta.

Bardzo gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Do etapu wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego zakwalifikowały się z naszej szkoły następujące osoby:

Agnieszka Cieślak z klasy 7b

Jan Malarski z klasy 8d

Tymon Pławski z klasy 8b

Aleksander Serwik z klasy 3b gimnazjum

Gratulujemy!

 

 

Za nami pierwszy konkurs w nowym składzie! 6 listopada byliśmy na XVI Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Sp nr 8. Nie udało się zająć miejsca na podium, ale występ zaliczamy do bardzo udanych. Wielkie gratulacje składamy Karolinie Zachorskiej z k. 4a, która śpiewała solówkę i było pięknie! Dużo dobrych wrażeń, nowe piosenki do zaśpiewania za rok i wafle na osłodę!

Dziękuję, mój kochany zespole! Magdalena Nowak

004 przeglad piosenki

Aby upamiętnić 100 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości nauczyciele i uczniowie naszej szkoły utworzyli żywą flagę...

Tutaj możesz obejrzeć krótki filmik z imprezy.

004 zywa flaga

Z przyjemnością informuje, iż uczniowie klasy 8d Jan Malsrski i Mateusz Malarski zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej Gimnazjaliztów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst :Dziś w ramach świętowania 100- lecia Niepodległości Rzeczpospolitej wybraliśmy się do kina na filmy o tematyce patriotycznej. Klasy 4 i 6 obejrzały film pt "Sekrety Wojny",

002 Okregowa Olimiada Historyczna

natomiast klasy starsze udały się projekcje filmu pt" Dywizjon 303.Historia Prawdziwa"

001 Okregowa Olimiada Historyczna

 

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com