Warsztaty z cyklu: MIASTO POKOLEŃ to dla wszystkich uczestników zawsze ciekawe doświadczenie ;) Zazwyczaj przychodzą do uczniów seniorzy, aby opowiedzieć im o swoich pasjach, zainteresowaniach, doświadczeniach...W tym roku – przed wakacjami – gościliśmy w kl.1a Panią Ilonę, która wykorzystała swoje zdolności aktorskie, ale również te wokalno – muzyczne, aby w ciekawy sposób przypomnieć uczniom o znaczeniu „magicznych słów” i o konieczności używania ich na co dzień. W opowiedzianej historii pojawiały się one wiele razy, ponadto wybrzmiały inne – równie ważne: „przykro mi”, „wybaczysz mi”, „pomogę ci”...Przed uczniami zasłużone wakacje...Z całą pewnością, po takich warsztatach, będą pamiętali o zasadach dobrego wychowania oraz o komunikacji werbalnej opartej na wzajemnym szacunku! Uczniowie dziękują! ;)

Małgorzata Wilk

2019 06 09B Miasto pokolen

 

W ostatnim tygodniu maja klasa 0 i 1a uczyły się – jednocześnie fantastycznie bawiąc się ;). Odległy kosmiczny świat, dla większości niedostępny – uczniowie samodzielnie tworzyli z p. Katarzyną Bury, podczas warsztatów plastyczno – technicznych. Planety, orbity, satelity, rakiety kosmiczne, czarne dziury, ufo...o tym wszystkim były te zajęcia...Prowadząca pięknie i z rozmachem poprowadziła je dla naszych uczniów – za co serdecznie dziękujemy! Ekspresja twórcza dzieci nie zna granic, czego dowodem są powstałe prace – wytwory wyobraźni obu klas! Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w zespole, wzajemną komunikację, ćwiczyły cierpliwość w oczekiwaniu na konkretne zaplanowane działanie...zapraszamy na fotorelację...;)

Małgorzata Wilk i Joanna Bergier

2019 06 09A

Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 7b Michalina Zalewska zdobyła II miejsce, a rodzeństwo Klaudia Jodkowska z 2a i Mateusz Jodkowski z 7b III miejsce w Szkolnym konkursie na logo.

Gratulujemy sukcesu młodym grafikom!

Decyzją komisji w konkursie nie przyznano pierwszego miejsca.  Logo szkoły zostanie zatem zmienione niezależnie od wyników konkursu.

Poniżej prace, które znalazły się na podium:
1: Michalina Zalewska
2019 06 07 Michalina Zalewska
2: Klaudia i Mateusz Jodkowscy)
2019 06 07 Klaudia Mateusz
Katarzyna Robaczewska

Cyprian Maciąg z klasy 7 d został LAUREATEM VII edycji ogólnopolskiego konkursu Epizody Z Najnowszej Historii Polski W Komiksie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cyprian wykonał komiks historyczny pod tytułem MOST III.

Gratulujemy!!!

2019 06 06

Majowe wspomnienia...
Klasy 0 i 1a uczestniczyły w fascynujących zajęciach prowadzonych przez rodziców naszych uczniów...Mama i tato Antosia (z kl.0) opowiadali dzieciom o Egipcie – zaczarowali uczniów ciekawostkami dotyczącymi historii, architektury, życia codziennego (dawniej i dziś) oraz fauny i flory...Wiele zdjęć, zaprezentowanych eksponatów pozwoliło dzieciom przenieść się na moment do tego odległego, barwnego i malowniczego kraju z tak bardzo odmienną – do polskiej – kulturą...
Dziękujemy za piękne zajęcia i poświęcony uczniom czas...;)

Joanna Bergier i Małgorzata Wilk

2019 06 05 1A2019 06 05 1B2019 06 05 1C2019 06 05 1D

 

Majowych wspomnień ciąg dalszy...
Krótko po lekcji o Egipcie, klasy 0 i 1a gościły kolejnego rodzica – tym razem był to tato Natalki (kl.1a), który w piękny sposób i z olbrzymim zaangażowaniem opowiedział uczniom o życiu w jego ojczystym kraju – Rumunii. To było dla wszystkich wielkie wyzwanie ;)...Ogrom wiedzy, informacji, pamiątek, jakie dzieci otrzymały po spotkaniu...- to wszystko sprawia, że tego typu lekcje są dla uczniów prawdziwą kopalnią wiedzy i niewątpliwie rozbudzają je poznawczo, motywują do samodzielnych poszukiwań i stawiania pytań (czego doświadczyli sami prowadzący...;)) Dziękujemy za poświęcony uczniom czas i zapraszamy kolejnych odważnych i chętnych do tego typu współpracy rodziców, już od września...

Małgorzata Wilk i Joanna Bergier

2019 06 05 012019 06 05 022019 06 05 03

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com