Rekrutacja do SP66 na rok szkolny 2020/2021

Do Etapu Wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązaczek zakwalifikowały się następujące osoby:

1. MACIĄG CYPRIAN - historia
2. KUFLOWSKA MARTA - język polski
3. CIEŚLAK AGNIESZKA - język polski
4. ADAMUS NATALIA - język polski
5. CZAJKOWSKA JULIA – matematyka
6. CIEŚLAK AGNIESZKA - język angielski
7. PLOCH ZUZANNA - język angielski
8. LIZOŃ AMELIA - język angielski

 

GRATULACJE OD CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ !!!
TRZYMAMY KCIUKI. POWODZENIA W FINALE !!!

9 grudnia z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) naszą szkołę odwiedził profesor Maciej Marek Sysło - naukowiec, dydaktyk informatyki, członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji, współtwórca podstawy programowej informatyki, autor wielu publikacji naukowych, organizator corocznych konferencji „Informatyka w szkole”, współtwórca krajowej olimpiady informatycznej, współorganizator polskiej edycji konkursu informatycznego Bóbr, tłumacz i propagator platformy Hour Of Code. 
Pan Profesor poprowadził lekcje w klasie 5b, 6a i 8d - uczniowie rozwiązywali zadania algorytmiczne, programistyczne, matematyczne i logiczne. Spotkał się również z liczną reprezentacją klas drugich i trzecich - udział w zajęciach wzięli wszyscy uczestnicy konkursu informatycznego Bóbr. Dzieci były bardzo przejęte spotkaniem z tak ważną osobą i odpowiednio przygotowały się na tę okazję - wszystkim zainteresowanym udało się zdobyć autograf Pana Profesora :)
 
W imieniu dzieci, młodzieży, dyrekcji oraz własnym dziękuję Panu Profesorowi za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie nam czasu. 
 
 
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 09 12019 12 09 22019 12 09 3
6 grudnia klasa 8D i grupa dwujęzyczna klasy 7A uczestniczyły w wykładzie anglojęzycznym o Świętym Mikołaju poprowadzonym przez profesora Leszka Berezowskiego. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Młodzież miała okazję poznać historię Św. Mikołaja na przestrzeni wieków, dowiedziała się komu zawdzięczamy jego współczesny wygląd, skąd pochodzi tradycja obdarowywania prezentami, dlaczego w niektórych krajach robi się to 6 a w innych 24 grudnia. Wykład pełen był humoru, ciekawostek i zaskakujących faktów. Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma kanadyjskie obywatelstwo, że amerykańskie siły powietrzne co roku obserwują jego lot, że nazwa Santa Claus powstała na skutek błędnej wymowy holenderskiego  Sinterklaas(Święty Mikołaj), że na wyspie Bożego Narodzenia (Kiritimati) znajduje się osada o nazwie Polska, a Rudolf to tak naprawdę Rudolfa?
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 06 Wyklad 12019 12 06 Wyklad 2
 
 

W dniu 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy 3 a wzięli udział w interesujących zajęciach. Majsterkowo to warsztaty skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są skierowane do grup szkolnych i prowadzone w Castoramie na terenie całej Polski. Organizowane przez Castoramę warsztaty prowadzone są w różnych blokach tematycznych, np. środowisko, energia, drewno, dekoracje czy edukacja na rzecz czystego powietrza. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Dzieci pod okiem specjalistów wykonały samodzielnie skrzynkę na narzędzia. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.
Magdalena Łańcucka i Paulina Grobel

2019 12 06 Majsterkowo 12019 12 06 Majsterkowo 22019 12 06 Majsterkowo 3

 

Prezentujemy najlepsze w skali szkoł‚y wyniki konkursu Bóbr.
 
Bóbr - poziom Skrzat (klasy 1-3) - do zdobycia 75 punktów:
 
Urszula Buralik 3a - 52.5
Maja Lenart 3a - 51.25
Ida Osadkowska 3a - 50
 
Bóbr - poziom Beniamin (klasy 4-6) - do zdobycia 120 punktów:
Olga Kraszewska 6a - 103.75
 
Bóbr - poziom Junior (klasy 7-8) - do zdobycia 120 punktów:
Vladyslav Nikonenko 8b - 86.25
Julia Czajkowska 8b - 81.25
 
Gratulujemy!
Mocno trzymając kciuki czekamy na wyniki w skali kraju.

Katarzyna Robaczewska
2019 12 06 Bobr


Awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu programowania!

Z przyjemnością informuję o sukcesie czworga naszych uczniów:

Yehor Goroshenko z klasy 2a
Grzegorz Galewski z klasy 2b
Urszula Bułtralik z klasy 3a
Vlad Nikonenko z klasy 8b
zakwalifikowali się do półfinału konkursu Pixblocks Programming Challenge

Gratulacje!!

Katarzyna Robaczewska  

2019 12 02 IT

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com