Było o niezwykłej rodzinie, zielonej Irlandii, żabach, beczących owcach, małpach, recyklingu, a przez moment zapachniało świętami. Wszystko dzięki olbrzymiej wyobraźni najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie się do konkursu recytatorskiego w języku angielskim. Bardzo miło było słuchać wspaniałych interpretacji krótkich form poetyckich, które okraszone sporą dawką humoru wprawiły wszystkich w świetny nastrój. Jeszcze milej przedstawić zwycięzców!

Klasy pierwsze

I miejsce: Zofia Wójcik 1c

II miejsce: Adam Włoch 1b

III miejsce: Polina Shypko 1c

Klasy drugie

I miejsce: Grzegorz Galewski 2b

II miejsce: Dawid Kilarski 2b

III miejsce: Malwina Szczotok 2a

Klasy trzecie

I miejsce: Blanka Kubera 3a

II miejsce: Joanna Gubała 3a

III miejsce: Klaudia Jodkowska 3a

Do zobaczenia w kolejnej edycji.

Marta Woźnicka & Sylwia Staszkowian

2019 12 16 Konkurs recytatorski

W dniu 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach z ozobotami, które zostały przeprowadzone przez pracowników Centrum Poznawczego we Wrocławiu. Ozobot zabrał dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru dzieci programowały zadania, które wykonywał robot.

Magdalena Łańcucka

2019 12 16 ozoboty12019 12 16 ozoboty2

12 grudnia z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej młodzież naszej szkoły (uczniowie klasy 5a i grupa klasy 7a) uczestniczyła w zajęciach z programowania z wykorzystaniem Lego ® Mindstorms zorganizowanych przez autorów projektu Roboklocki. Zajęcia miały na celu zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi poprzez zabawowe wprowadzenie elementów matematyki i fizyki. Zespoły kilkuosobowe, na które przypadał komputer oraz zestaw potrzebnych klocków, pracowały przez 90 minut pod okiem trenerów budując konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne takie jak przekładnie i dźwignie, używając zaawansowanych czujników i precyzyjnych silników
Zadania służyły kształceniu logiki w myśleniu i podejmowaniu działań, rozwojowi wyobraźni, kreatywności i umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań. Jednocześnie była to okazja do dobrej zabawy i rywalizacji - skonstruowane roboty można było spersonalizować i wystawić do zawodów. 
 
Dziękujemy koordynatorom i trenerom za stworzenie szansy do nauki poprzez świetną zabawę!
 
Link do galerii zdjęć:
 
Katarzyna Robaczewska
2019 12 12 Lego 12019 12 12 Lego 22019 12 12 Lego 32019 12 12 Lego 4

Do Etapu Wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązaczek zakwalifikowały się następujące osoby:

1. MACIĄG CYPRIAN - historia
2. KUFLOWSKA MARTA - język polski
3. CIEŚLAK AGNIESZKA - język polski
4. ADAMUS NATALIA - język polski
5. CZAJKOWSKA JULIA – matematyka
6. CIEŚLAK AGNIESZKA - język angielski
7. PLOCH ZUZANNA - język angielski
8. LIZOŃ AMELIA - język angielski

 

GRATULACJE OD CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ !!!
TRZYMAMY KCIUKI. POWODZENIA W FINALE !!!

9 grudnia z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) naszą szkołę odwiedził profesor Maciej Marek Sysło - naukowiec, dydaktyk informatyki, członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji, współtwórca podstawy programowej informatyki, autor wielu publikacji naukowych, organizator corocznych konferencji „Informatyka w szkole”, współtwórca krajowej olimpiady informatycznej, współorganizator polskiej edycji konkursu informatycznego Bóbr, tłumacz i propagator platformy Hour Of Code. 
Pan Profesor poprowadził lekcje w klasie 5b, 6a i 8d - uczniowie rozwiązywali zadania algorytmiczne, programistyczne, matematyczne i logiczne. Spotkał się również z liczną reprezentacją klas drugich i trzecich - udział w zajęciach wzięli wszyscy uczestnicy konkursu informatycznego Bóbr. Dzieci były bardzo przejęte spotkaniem z tak ważną osobą i odpowiednio przygotowały się na tę okazję - wszystkim zainteresowanym udało się zdobyć autograf Pana Profesora :)
 
W imieniu dzieci, młodzieży, dyrekcji oraz własnym dziękuję Panu Profesorowi za przyjęcie zaproszenia i poświęcenie nam czasu. 
 
 
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 09 12019 12 09 22019 12 09 3
6 grudnia klasa 8D i grupa dwujęzyczna klasy 7A uczestniczyły w wykładzie anglojęzycznym o Świętym Mikołaju poprowadzonym przez profesora Leszka Berezowskiego. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Młodzież miała okazję poznać historię Św. Mikołaja na przestrzeni wieków, dowiedziała się komu zawdzięczamy jego współczesny wygląd, skąd pochodzi tradycja obdarowywania prezentami, dlaczego w niektórych krajach robi się to 6 a w innych 24 grudnia. Wykład pełen był humoru, ciekawostek i zaskakujących faktów. Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma kanadyjskie obywatelstwo, że amerykańskie siły powietrzne co roku obserwują jego lot, że nazwa Santa Claus powstała na skutek błędnej wymowy holenderskiego  Sinterklaas(Święty Mikołaj), że na wyspie Bożego Narodzenia (Kiritimati) znajduje się osada o nazwie Polska, a Rudolf to tak naprawdę Rudolfa?
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 06 Wyklad 12019 12 06 Wyklad 2
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com