„Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

– ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Dnia 28 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa, w której

udział wzięły klasy 1b i 2a. Celem zajęć było poznanie tradycji ludowej związanej z dniem

św. Andrzeja, integracja wychowanków poprzez tworzenie warunków do wspólnych przeżyć

oraz rozwijanie wyobraźni podczas interpretacji wróżb.

W tym dniu w świetlicy zapanowała niezwykła, „magiczna” atmosfera dzięki pięknym strojom dzieci, muzyce i dekoracji. Podczas radosnych zabaw i wróżb dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Uczniowie dowiedzieli się, jaki będą wykonywać zawód, jakie czekają ich przygody, jak będzie miała na imię ich przyszła sympatia, wysłuchały też przestróg - na co muszą uważać. Dzieci między wróżbami doskonale bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów, były tańce i śpiewy.

Dużą atrakcją okazało się lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz późniejsze „rozszyfrowywanie” powstałych kształtów. Nie zabrakło też słodkiego akcentu – wspólnego poczęstunku, za przygotowanie którego dziękujemy rodzicom obu klas. Wszystkim dzieciom życzymy, by spełniły się te najlepsze i najmilsze wróżby J

Małgorzata Markowska i Paulina Grobel

2019 12 02 Andrzejki 12019 12 02 Andrzejki 22019 12 02 Andrzejki 3

W listopadzie 2019r. uczniowie z klasy 2a w ramach akcji „Wrocławskie Dni Recyklingu” uczestniczyli w konkursie, który polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów kampanii edukacyjnej promującej proekologiczne zachowania Wrocławian.

27 listopada odbył się finał akcji i ogłoszono wyniki konkursu. Mam zaszczyt poinformować, że klasa 2a z naszej szkoły zajęła w konkursie I miejsce i wygrała główną nagrodę – teleskop.

Podczas zajęć lekcyjnych dzieci poznały, utrwalały i systematyzowały wiedzę dotyczącą sposobu selekcjonowania śmieci, a następnie bogatsze o nowe informacje merytoryczne przygotowały - podczas pracy grupowej - plakaty informacyjne oraz ulotki tematyczne reklamujące recykling. Ponadto - w ramach propagowania swojego hasła: „Dzieci segregują śmieci – dbajmy o środowisko”, ale przede wszystkim w trosce o czystą planetę - klasa przygotowała również prezentację plakatów i ulotek oraz zajęcia praktyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (klasy 0a). Podczas lekcji pokazowej starsi uczniowie rozdali 6-latkom samodzielnie przygotowane broszurki informacyjne, podzielili się zdobytą
w zakresie recyklingu odpadów wiedzą i dumnie oraz odważnie zaprezentowali swoje plakaty. Na koniec zajęć wszyscy wspólnie przećwiczyli w praktyce segregację przygotowanych wcześniej przez klasę 2a różnego rodzaju odpadów i omówili jej wynik. Obie klasy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i bezbłędnie przyporządkowały odpady - zgodnie z kodem kolorów pojemników. Aby poszerzyć grono odbiorców i tym samym
w większym stopniu rozreklamować akcję recyklingu uczniowie wyeksponowali swoje plakaty na szkolnym korytarzu. Wynik pracy uczniów można oglądać na tablicy przed salą nr 13.

Paulina Grobel

2019 12 02 Dni recyklingu2019 12 02 Dni recyklingu 22019 12 02 Dni recyklingu 3

W dniu 22 listopada 2019 r. w klasie 3 a odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie recytowali znane i lubiane wiersze wybranych przez siebie poetów, którzy pisali poezję dla dzieci. Wiele z tych wierszy to klasyka literatury dziecięcej. Poezja dziecięca jest pełna humoru i fantazji. Wśród recytowanych wierszy pojawiły się m.in. : „ Nasza zima zła „ Na straganie”, „Katar”, „Kaczka dziwaczka”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”, „Entliczek – pentliczek”.
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy pięknych wystąpień.

Magdalena Łańcucka

2019 11 28 Konkurs recytatorski 12019 11 28 Konkurs recytatorski 22019 11 28 Konkurs recytatorski 3

 

 

W dniu 15 listopada uczniowie klasy 3 a uczestniczyli  w warsztatach: " LEGENDY WROCŁAWSKIE ". Uczniowie poznali różne legendy wrocławskie, legendę o Hali Stulecia, trochę historii Wrocławia, a następnie stworzyli budowle do jednej z przeczytanych legend. Prace dzieci są kolorowe i bardzo pomysłowe.

Magdalena Łańcucka

2019 11 26 Centrum poznawcze 12019 11 26 Centrum poznawcze 22019 11 26 Centrum poznawcze 3

„W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”
 
Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Nasza szkoła też uczestniczyła w tym dniu organizując przemarsz naszych dzieciaków.
Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
2019 11 25 Dzien dziecka 12019 11 25 Dzien dziecka 22019 11 25 Dzien dziecka 3

Są już znane wyniki 11. EDYCJI konkursu fotograficznego PORTRET 2019!
W konkursie wzięło udział 9247 fotografów z całej Polski.
Przyznano 1,2 i 3 miejsce oraz 15 wyróżnień dla najbardziej utalentowanych i rokujących na dalszy rozwój fotografów.
Wśród wyróżnionych profesjonalnych fotografów znalazła się nasza Agnieszka Cieślak z kl. 8b!!!
Zapraszamy do obejrzenia jej zdjęć !
Agnieszka dostała zaproszenie na dwudniowy Kurs Fotografii Studyjnej: Moda, Portret, Postprodukcja.
Gratulujemy!

2019 11 25 Konkurs fotograficzny 12019 11 25 Konkurs fotograficzny 22019 11 25 Konkurs fotograficzny 3

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com