W listopadzie 2019r. uczniowie z klasy 2a w ramach akcji „Wrocławskie Dni Recyklingu” uczestniczyli w konkursie, który polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów kampanii edukacyjnej promującej proekologiczne zachowania Wrocławian.

27 listopada odbył się finał akcji i ogłoszono wyniki konkursu. Mam zaszczyt poinformować, że klasa 2a z naszej szkoły zajęła w konkursie I miejsce i wygrała główną nagrodę – teleskop.

Podczas zajęć lekcyjnych dzieci poznały, utrwalały i systematyzowały wiedzę dotyczącą sposobu selekcjonowania śmieci, a następnie bogatsze o nowe informacje merytoryczne przygotowały - podczas pracy grupowej - plakaty informacyjne oraz ulotki tematyczne reklamujące recykling. Ponadto - w ramach propagowania swojego hasła: „Dzieci segregują śmieci – dbajmy o środowisko”, ale przede wszystkim w trosce o czystą planetę - klasa przygotowała również prezentację plakatów i ulotek oraz zajęcia praktyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (klasy 0a). Podczas lekcji pokazowej starsi uczniowie rozdali 6-latkom samodzielnie przygotowane broszurki informacyjne, podzielili się zdobytą
w zakresie recyklingu odpadów wiedzą i dumnie oraz odważnie zaprezentowali swoje plakaty. Na koniec zajęć wszyscy wspólnie przećwiczyli w praktyce segregację przygotowanych wcześniej przez klasę 2a różnego rodzaju odpadów i omówili jej wynik. Obie klasy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i bezbłędnie przyporządkowały odpady - zgodnie z kodem kolorów pojemników. Aby poszerzyć grono odbiorców i tym samym
w większym stopniu rozreklamować akcję recyklingu uczniowie wyeksponowali swoje plakaty na szkolnym korytarzu. Wynik pracy uczniów można oglądać na tablicy przed salą nr 13.

Paulina Grobel

2019 12 02 Dni recyklingu2019 12 02 Dni recyklingu 22019 12 02 Dni recyklingu 3

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com