„Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

– ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Dnia 28 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa, w której

udział wzięły klasy 1b i 2a. Celem zajęć było poznanie tradycji ludowej związanej z dniem

św. Andrzeja, integracja wychowanków poprzez tworzenie warunków do wspólnych przeżyć

oraz rozwijanie wyobraźni podczas interpretacji wróżb.

W tym dniu w świetlicy zapanowała niezwykła, „magiczna” atmosfera dzięki pięknym strojom dzieci, muzyce i dekoracji. Podczas radosnych zabaw i wróżb dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Uczniowie dowiedzieli się, jaki będą wykonywać zawód, jakie czekają ich przygody, jak będzie miała na imię ich przyszła sympatia, wysłuchały też przestróg - na co muszą uważać. Dzieci między wróżbami doskonale bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów, były tańce i śpiewy.

Dużą atrakcją okazało się lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz późniejsze „rozszyfrowywanie” powstałych kształtów. Nie zabrakło też słodkiego akcentu – wspólnego poczęstunku, za przygotowanie którego dziękujemy rodzicom obu klas. Wszystkim dzieciom życzymy, by spełniły się te najlepsze i najmilsze wróżby J

Małgorzata Markowska i Paulina Grobel

2019 12 02 Andrzejki 12019 12 02 Andrzejki 22019 12 02 Andrzejki 3

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com