6 grudnia klasa 8D i grupa dwujęzyczna klasy 7A uczestniczyły w wykładzie anglojęzycznym o Świętym Mikołaju poprowadzonym przez profesora Leszka Berezowskiego. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Młodzież miała okazję poznać historię Św. Mikołaja na przestrzeni wieków, dowiedziała się komu zawdzięczamy jego współczesny wygląd, skąd pochodzi tradycja obdarowywania prezentami, dlaczego w niektórych krajach robi się to 6 a w innych 24 grudnia. Wykład pełen był humoru, ciekawostek i zaskakujących faktów. Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma kanadyjskie obywatelstwo, że amerykańskie siły powietrzne co roku obserwują jego lot, że nazwa Santa Claus powstała na skutek błędnej wymowy holenderskiego  Sinterklaas(Święty Mikołaj), że na wyspie Bożego Narodzenia (Kiritimati) znajduje się osada o nazwie Polska, a Rudolf to tak naprawdę Rudolfa?
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 06 Wyklad 12019 12 06 Wyklad 2
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com