12 grudnia z okazji Tygodnia Edukacji Informatycznej młodzież naszej szkoły (uczniowie klasy 5a i grupa klasy 7a) uczestniczyła w zajęciach z programowania z wykorzystaniem Lego ® Mindstorms zorganizowanych przez autorów projektu Roboklocki. Zajęcia miały na celu zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi poprzez zabawowe wprowadzenie elementów matematyki i fizyki. Zespoły kilkuosobowe, na które przypadał komputer oraz zestaw potrzebnych klocków, pracowały przez 90 minut pod okiem trenerów budując konstrukcje zawierające rozwiązania mechaniczne takie jak przekładnie i dźwignie, używając zaawansowanych czujników i precyzyjnych silników
Zadania służyły kształceniu logiki w myśleniu i podejmowaniu działań, rozwojowi wyobraźni, kreatywności i umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań. Jednocześnie była to okazja do dobrej zabawy i rywalizacji - skonstruowane roboty można było spersonalizować i wystawić do zawodów. 
 
Dziękujemy koordynatorom i trenerom za stworzenie szansy do nauki poprzez świetną zabawę!
 
Link do galerii zdjęć:
 
Katarzyna Robaczewska
2019 12 12 Lego 12019 12 12 Lego 22019 12 12 Lego 32019 12 12 Lego 4

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com