26 czerwca 2020 r. został oficjalnie zakończony rok szkolny 2019/20.  Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego zrezygnowano z uroczystości rozdania świadectw dla wszystkich uczniów, otrzymali je tylko uczniowie klas kończących I etap edukacyjny – trzecioklasiści - oraz ósmoklasiści (klasy I-II oraz IV-VII odbiorą je we wrześniu).  Mimo obowiązkowego dystansu i maseczek zakrywających twarze uczestników atmosfera uroczystości była podniosła.  Odśpiewano hymn państwowy i szkolny, a następnie  zgodnie z tradycją sztandar szkoły  został przekazany  uczniom klasy siódmej.

Uczniowie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa ukończenia szkoły,  a najlepsi  ze średnią min. 5 oraz wzorowym zachowaniem wyróżnienie w postaci: Srebrnych i Złotych Sów.

Najważniejszym jednak punktem uroczystości było przyznanie  wyróżnień.  W naszej szkole spośród absolwentów grono pedagogiczne wybiera osobowości  w różnych dziedzinach. I tak w tym roku tytuł osobowości otrzymali:  M. Kuflowska (humanistyczna), V. Nikonenko (matematyczna),  C. Maciąg (historyczna i artystyczna zarazem) , M. Zborowska (społecznikowska ), A. Lizoń (językowa), M. Piechowicz (sportowa).

Szczególnym  wyróżnieniem, bo przyznawanym tylko w szkołach, którym patronuje Z. Herbert, jest dyplom „Primus Inter Pares”  (co w tłumaczeniu  z języka łacińskiego znaczy „pierwszy  wśród równych”). Ten tytuł otrzymują uczniowie z najwyższą średnią oraz wzorową postawą. W tym roku przypadł on trzem uczennicom: N. Adamus, Z. Ploch i A. Kozance.

Na koniec zostało ogłoszone najwyższe wyróżnienie: tytuł najlepszego ABSOLWENTA SZKOŁY  w roku szk. 2019-20 przyznano uczennicy klasy 8d A. Cieślak, laureatce zDolnego  Ślązaka z języka polskiego i języka angielskiego oraz wielu innych konkursów.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy udanych wakacji i pomyślnych wyników rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

                                                                                                          Opracowała J. Góreczna-Nowak

 

2020 07 03

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com