3 grudnia uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w Godzinie Kodowania (Hour of Code). Pod opieką nauczycieli młodzież udała się do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pod nadzorem studentów programowała w języku Python i wysłuchała wykładu na temat ciekawostek w systemie Linux.
Godzina Kodowania organizowana jest na całym świecie, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, trwającego w tym roku od 3 do 9 grudnia. Wzięło w niej udział już ponad 180 krajów, a Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce pod względem ilości wydarzeń zorganizowanych w ramach Hour of Code Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz drugi.  Ideą tej inicjatywy jest popularyzacja programowania, zachęcenie, by każdy w wieku od lat 4 do 104, spróbował swoich sił w tej dziedzinie informatyki.
 
Więcej informacji o przedsięwzięciu:   https://hourofcode.com/pl
 
 
010 godzina kodowania
Galeria zdjęć - kliknij tutaj.

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

rekrutacja logo

E-dziennik

logo librus

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com