Rekrutacja do szkoły 2019/2020

baner rekrutacja (3)

baner poziomyA

Podstawowe informacje na temat rekrutacji do szkół na rok 2019/2029 są dostępne na internetowej stronie Kuratotium Oświaty we Wrocławiu w zakładce:

1. Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych ("zerówki")

Harmonogram Techniczny 2019 - Przedszkola i Oddziały Przedszkolne

Kryteria - Przedszkola i Oddziały Przedszkolne

2. Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej

Edukacja wczesnoszkolna

- język angielski i język niemiecki

- zajęcia komputerowe prowadzone przez informatyka w pracowni informatycznej

- zajęcia z umuzykalniania prowadzone przez  nauczyciela muzyki

- zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego

Dokumenty do pobrania:

- Harmonogram techniczny rekrutacji, z rozpisanymi terminami i godzinami wykonywania
        poszczególnych zadań                                             pobierz tutaj

- Zarządzenie Prezydenta w sprawie terminów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym
        oraz postępowaniu uzupełniającym do klas I w Szkołach Podstawowych,
        na rok szkolny 2019/2020                                          pobierz tutaj

- Kryteria obowiązujące w procesie rekrutacji              pobierz tutaj

- Zasady naboru do klas I Szkół Podstawowych          pobierz tutaj

- Deklaracja o kontynuowaniu nauki w klasie I             pobierz tutaj

3. Rekrutacja do klasy szóstej z programem DSD I

Kandydaci w czerwcu przystępują do egzaminu umiejętności językowych z języka wiodącego.

WARSZTATY JĘZYKOWE - przygotowujące do egzaminu - zapisy podczas Dni otwartych.

Niemiecki Dyplom Językowy - ulotka informacyjna          link do pobrania

2019 02 20 Ogloszenie naboru klasa szosta z dsd

4. Rekrutacja do klasy siódmej dwujęzycznej

Nauczanie dwujęzyczne polega na nauczaniu poszczególnych przedmiotów zarówno w języku polskim i w języku obcym nowożytnym, w naszym przypadku w języku angielskim. Nauczanie dwujęzyczne (bilingwalne) CLIL (Content and Language Integrated Learning) jest nowoczesną i innowacyjną formą nauczania języka obcego, która oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe. CLIL dąży do posługiwania się przez uczniów swobodnie w mowie i piśmie dwoma językami: językiem ojczystym i językiem obcym na takim samym poziomie. Informatyka i biologia w naszej szkole nauczane są w systemie dwujęzycznym, co oznacza iż, lekcje prowadzone są częściowo po polsku, częściowo po angielsku, w proporcjach dostosowanych do możliwości uczniów. Daje to uczniom możliwość opanowania wiedzy i umiejętności z języka angielskiego w stopniu rozszerzonym wraz z bogatym zasobem słownictwa z różnych dziedzin. Materiały dydaktyczne na wszystkich zajęciach dwujęzycznych to zarówno polskie podręczniki, jak i źródła w języku angielskim.

Do klasy obowiązuje egzamin z predyspozycji językowych.

Podczas dni otwartych istnieje możliwość zapisania się na warsztaty przygotowujące do egzaminu.

Zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

- Deklaracja przystąpienia do sprawdzianu predyspozycji językowych                                pobierz tutaj

- Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem angielskim         pobierz tutaj