Uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację PPT na temat Irlandii
- czas trwania prezentacji: 6 - 7 minut; maksymalna liczba slajdów - 20,
- w oparciu o samodzielnie wyszukane materiały audiowizualne uczniowie przedstawiają kraj
w języku polskim,
- w prezentacji należy umieścić informacje o zabytkach, ciekawych miejscach, słynnych
ludziach, wydarzeniach historyczych i kulturalnych, charakterystycznych zwyczajach, strojach,
świętach narodowych i religijnych, sportach, ciekawostkach itp. (ilość elementów oraz ich
kolejność wg uznania uczniów),
- prezentację urozmaicić mogą fragmenty muzyki, wypowiedzi mieszkańców, itp.,
- uczniowie starają się nadać swojej prezentacji oryginalną formę,
- uczniowie umieszczają w swojej prezentacji spis materiałów źródłowych.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów
oraz dyplomy. Organizatorzy mogą przyznać również wyróżnienia.
 Ważne - Nagrodzeni uczniowie zaprezentują swoje prace podczas uroczystego rozdania
nagród w konkursie Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach anglojęzycznych DESC 2019 w dniu
25 kwietnia 2019r. w SP 40 we Wrocławiu.

TERMIN - do 25 marca 2019.

Zapraszam do udziału!

2019 03 18 2 DESK KONKURS PPT
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszam uczniów klas II
do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej pt. „A to Polska właśnie!”.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie pracy komputerowej w edytorze grafiki MS Paint
na temat „A to Polska właśnie!”. Nie należy używać fotomontażu, clipart’ów ani skanowanych zdjęć.
Pracę konkursową należy wydrukować na błyszczącym papierze fotograficznym w formacie A4.

TERMIN - DO 20 MARCA 2019

2019 03 11 konkurs
8 marca w ramach "Dni otwartych" szkolną pracownię komputerową odwiedziły dzieci z pobliskich zerówek. Wzięły udział w godzinnych warsztatach z programowania. Przy wsparciu uczniów z klas starszych naszej szkoły, dzieci z zapałem rozwiązywały zadania, dobrze się przy tym bawiąc. Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom i naklejkę sówkę.
Mam nadzieję, że z większością uczestników warsztatów spotkam się ponownie we wrześniu :)

Katarzyna Robaczewska

2019 03 08 1 zerowka programuje2019 03 08 2 zerowka programuje2019 03 08 3 zerowka programuje

Zapraszam uczniów klas IV-VIII do udziału w międzyszkolnym Konkursie Młodego Programisty.

ZASADY KONKURSU:

·       Język programowania dowolny (kompatybilny z XP/NT/VISTA/7/8/10). Uczeń pisze program samodzielnie według własnego pomysłu.

·       Prace umieszczone zostają na nośnikach zewnętrznych z opisem programu, kodem źródłowym, skompilowanym plikiem z rozszerzeniem np. (.exe, .com, sb2), adresem zwrotnym i danymi ucznia.

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC - 10 marca 2019.

Szczegóły na stronie:

Zachęcam do udziału wszystkich młodych programistów z klas VII i VIII!

2019 02 22 Konkurs mlodego programisty
Koduj z Gigantami!

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji programu "Koduj z Gigantami".

To BEZPŁATNE warsztaty promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Mają one na celu zwiększenie świadomości o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

Warsztaty odbywają się na ul. Leszczyńskiego 4  16-17 lutego 2019.

Szczegóły i zapisy:
6 grudnia klasę 1b odwiedził student informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprowadził dla dzieci zajęcia w ramach Godziny Kodowania. Dzieci entuzjastycznie powitały gościa i choć nie wszystkim udało się rozwiązać zagadki logiczne, część grupy z zapałem i powodzeniem poradziła sobie z wyzwaniem. Słowa uznania należą się Grzesiowi Galewskiemu, Tymkowi Leśniańskiemu, Mieszkowi Patrzałek, Dawidowi Kilarskiemu i Poli Sleiman :)

002 Godzina kodowania