2019 11 20 Sukces  plastyczny

20 listopada 2019

Sukces plastyczny

Z wielką radością informuję, że Michalina Zalewska z kl. 8 b została doceniona w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzny Martwa Natura - Autunalia 2019. Jej zdjęcia zostały zakwalifikowane na wernisaż pokonkursowy i znalazły się wśród 34 uczniów wyróżnionych w ten sposób z całej Polski!
Niech aparat fotograficzny będzie zawsze Twoim dodatkowym oknem na świat!

2019 10 05 sukces plastyczny

10 paździenika 2019

Sukces plastyczny

Uczeń klasy 8d Cyprian Maciąg, zdobył wyróżnienie
w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bolesław Krzywousty i jego czasy”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych! 

2019 06 17 gala talentow

14 czerwca 2019

Mistrzostwa Orientuj Się we Wrocławiu

Po zaciętej rywalizacji uczniowie zdobyli aż trzy tytuły mistrzowskie:

*Chłopcy z klasy 4:
I miejsce - Tymoteusz Płaksej (4A)
II miejsce - Franciszek Molasy (4A)

*Dziewczyny z klasy 7:
I miejsce - Agnieszka Cieślak (7B)

*Chłopcy z klasy 8:
I miejsce - Szymon Drzazga (8A)

*Ponadto w Grze Terenowej "ASY ZDROWIA" II miejsce wywalczyła drużyna
w składzie: Agnieszka Cieślak, Tymoteusz Płaksej i Franciszek Molasy

Gratulujemy sukcesu!

 2019 05 10 maly programista

10 maja 2019

Uczeń klasy 8B Maciej Kulik zdobył tytuł 

FINALISTY IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU MAŁEGO PROGRAMISTY.

Maciek stworzył w języku C# w środowisku Visual Studio (2019) program EndRPG - grę 2D w stylu RPG.
 2019 05 06 Konkurs literacki

6 maja 2019

Serdecznie gratulujemy
Emilce Kuli, uczennicy kl. 8b, otrzymania tytułu LAUREATA
IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”.
Emilka otrzymała III miejsce za pracę literacką pt. „Przystanek, winda i rozpylacz”.

Życzymy dalszych sukcesów!

2019 02 24 zDolny Slazak
11 marca 2019

Mamy Laureata zDolnego Ślązaka w matematyce !

Gratulujemy sukcesu w zDolnym Ślązaku z matematyki!

Podczas etapu wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak z matematyki uczeń
klasy 3b – Mikołaj Poprawa - zdobył tytuł laureata.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 2019 03 06 Konkurs historyczny

6 marca 2019

Sukces historyczny!
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8d Jan Malarski
został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
Gratulujemy!                                                      Zobacz więcej
2019 02 25 szachy

25 lutego 2019

Zwycięstwo w szachach!

Illya Nikonenko z klasy III b Gimnazjum, Bartosz Kebel  i Agata Sinkiewicz z klasy 8d
oraz Mateusz Bednarczyk  z klasy 7d  zdobyli mistrzostwo Dolnego Śląska w szachach
i zakwalifikowali się do kolejnego etapu, w którym będą walczyć o Mistrzostwo Polski.

Ogromnie gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych!
 2019 02 25 konkurs historyczny

25 lutego 2019

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – Bartosz Woźniak w II etapie konkursu!

Bartosz Wożniak z klasy 7d zakwalifikował się do etapu rejonowego

XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża
polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 2019 02 24 zDolny Slazak

24 lutego 2019

Mamy zDolnych Ślązaczków w matematyce – Laureata i dwóch Finalistów!!!

Gratulujemy sukcesów w zDolnym Ślązaczku z matematyki!

Podczas etapu wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązaczek z matematyki uczeń
klasy 8b – Jan Michael - zdobył tytuł laureata, a Alicja Bonar z klasy 8d oraz
Paweł Głowacki z klasy 8b zostali finalistami.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!
 2019 02 21 Olipus  

21 lutego 2019

Z Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego OLIMPUS

Najlepsze wyniki w naszej szkole w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka
Angielskiego OLIMPUS zajęli ex aequo: Jerzy Giedrojć z 8c oraz Marcel Drewniak z 8b
. Chłopcy zajęli 37. miejsce na blisko 1900 uczestników. Wielkie brawa!

Życzymy dalszych sukcesów!
 2019 01 24 English Master  

24 stycznia 2019

O tytuł mistrza języka angielskiego "English Master"

W XVI Konkursie o tytuł mistrza języka angielskiego "English Master" organizowanego
przez SP 90. Najlepsze miejsca z naszej szkoły zajęli:

  1. Amelia Lizoń kl. 7d - 57pkt / 60pkt
  2. Agnieszka Cieślak kl. 7b - 54pkt / 60pkt
  3. Mateusz Nonas kl. 7b - 48pkt / 60pkt
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!
2019 01 14  Bóbr 2018  

14 stycznia 2019

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

Mikołaj Poprawa zdobył III miejsce w Międzynarodowym Konkursie
Informatycznym Bóbr 2018.:

Życzymy dalszych sukcesów!

 2019 01 07 English High Flier

2019 01 07 English High Flier A.jpg

07 stycznia 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Miło nam poinformować, iż w konkursie English High Flier nasi
uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki!

Najlepsi w poszczególnych kategoriach, to:

Paulina Lewicka - kl. 3c Gimnazjum – 14. miejsce w województwie; 303. w kraju

Weronika Rogowska – kl. 8d – 9. miejsce w województwie 139. w kraju

Maja Reiner - kl.8d – 16. miejsce w województwie; 184. w kraju

Amelia Lizoń - kl.7d – 2. miejsce w województwie; 9. w kraju!!!

Agnieszka Cieślak - kl.7b – 5. miejsce w województwie; 57. w kraju

Bruno Błaszczyk - kl.7a – 28. miejsce w województwie; 369 w kraju

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy wysokich wyników.
 2018 12 15 Olimpiad Historyczna

15 grudnia 2018

Sukces Janka w Olimpiadzie Historycznej!

Jan Malarski- uczeń klasy 8d zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Historycznej.
Janek znalazł się w gronie trzech najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
z Dolnego Śląska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie.
 2018 12 06 Final z matematyki

06 grudnia 2018

Finał z matematyki!

Uczeń klasy 3b Gimnazjum - Mikołaj Poprawa bierze udział w finale konkursu zDolny Ślązak
Gimnazjalista z matematyki.

Ogromne gratulacje!
 2018 12 04 Pod kolorowym parasolem

04 grudnia 2018

Ogólnopolski Konkurs "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni"

W Ogólnopolskim Konkursie "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni" zostało
docenione zdjęcie Agnieszki Cieślak z kl. 7b. Do tegorocznej edycji konkursu
napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski, a Agnieszka
zdobyła wyróżnienie w kategorii Fotografia. Gratulujemy!

 2018 11 14 Dyktando Niepodleglosci

14 listopada 2018

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległości

Z radością zawiadamiamy, że Aleksander Serwik, uczeń klasy 3b Gimnazjum,
został mistrzem ortografii i zajął 1. miejsce w dolnośląskiej edycji Ogólnopolskiego
Dyktanda Niepodległości. Jan Malarski z klasy 8d - zajął piąte miejsce, Agnieszka Cieślak
z klasy 7b - siódme miejsce.

Laureatom serdecznie gratulujemy!
 2018 11 11 Olimpiada historyczna

11 listopada 2018

Okręgowa Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Uczniowie klasy 8d Jan Malarski i Mateusz Malarski zostali zakwalifikowani
do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 2018 11 02 Dyktando Niepodleglosciowe

02 listopada 2018

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległości

Z radością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego
zakwalifikowały się z naszej szkoły następujące osoby:

Agnieszka Cieślak z klasy 7b, Jan Malarski z klasy 8d,
Tymon Pławski z klasy 8b,
Aleksander Serwik z klasy 3b Gimnazjum.

Gratulujemy!
 2018 10 26 zDolny Slazaczek

26 października 2018

Powiatowy konkurs ZDOLNY ŚLĄZACZEK

Gratulujemy uczniom zakwalifikowanym do powiatowego KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZACZEK:

  1. Adamus Natalia język polski                8. Krywiak Zofia język angielski
  2. Bonar Alicja matematyka                     9. Kulik Maciej matematyka
  3. Cieślak Agnieszka język angielski      10. Michael Jan matematyka
  4. Głowacki Paweł matematyka             11. Nikonenko Vladyslav matematyka
  5. Godek Jan język angielski                   12. Sinkiewicz Agata język polski
  6. Godek Jan matematyka                      13, Urban Hanna matematyka
   7. Kraszewski Grzegorz język angielski
2018 10 21 Programowanie w C

21 października 2018

Programowanie w C++

Do kursu programowania w C++ zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Illya Nikonenko klasa 3B

Mikołaj Poprawa klasa 3B

Oleksandr Tarasov klasa 3B

Kyrylo Goroshenko klasa 8B

Vladyslav Nikonenko klasa 7B

Gratulujemy!
 2018 10 05 Plynac pod prad

05 października 2018

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć Pod prąd”

Nasi uczniowie zostali laureatami konkursów polonistycznych:

Zofia Krywiak, uczennica klasy 8b, otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim
Konkursie Literackim „Płynąć Pod prąd”, finalistami zostali Adam Lewandowski z klasy 7b
za pracę pt. „Zwykła niezwykła dziewczyna” oraz Natalia Złotorowicz z klasy 7d za pracę
pt. „Wiernie iść…”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 2018 10 05 II Konkurs Literacki

05 października 2018

II Ogólnopolski Konkurs Literacki na esej

Paweł Głowacki, uczeń kl. 8b, został laureatem I miejsca II Ogólnopolskiego Konkursu
Literackiego" na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta za tekst
pt. „Lekcje 'polaka'".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!

 2018 09 26 XXI Festiwal Nauki

2018 09 26 XXI Festiwal Nauki A. png

 

26 września 2018

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

W czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nasi uczniowie brali udział w Maratonie
Matematycznym w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Sukcesami naszych uczniów było rozegranie 9 rund przez ucznia klasy 7b
Vladyslava Nikonenko i ucznia klasy 3b Gimnazjum Oleksandra Tarasova.

Największy sukces odniósł Illya Nikonenko z klasy 3b Gimnazjum,
który w finale zdobył 3. miejsce w kategorii Junior.

Gratulujemy naszym uczniom!

 2018 05 24 Igrzyska Mlodzierzy

24 maja 2018

Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach na Orientację

Reprezentacja naszej szkoły brała udział w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży
Szkolnej w Biegach na Orientację. Po zaciętej rywalizacji uczniowie zdobyli aż trzy tytuły
wicemistrzowskie oraz jeden brązowy medal.

  1. II Miejsce Drużynowo zajęli chłopcy w składzie: Szymon Drzazga, Łukasz Kaćma,
    Dawid Łobaczewski, Dawid Nieszczesny, Wojciech Sambor i Joachim Szewior.
  2. II Miejsce Drużynowo wywalczył zespół dziewcząt: Emila Ciszak i Katarzyna Michaluk.
  3. Indywidualnie swoje medale zdobyli Emilia Ciszak (srebro) i Dawid Nieszczesny (brąz).
Gratulujemy sukcesu!
 2018 05 20 Grafika komputerowa

20 maja 2018

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej

Bianka Kubera z klasy 1a zdobyła wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie
Grafiki Komputerowej „Świat wokół nas – oczami Picassa”.

Gratulacje!
 2018 05 20 Pilka nozna

20 maja 2018

Mistrzostwa Wrocławia w piłkę nożną

Reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Wrocławia
w piłkę nożną chłopców. Zajęła III miejsce w składzie:

Miłosz Tysiak 3A                         Patryk Szymański 3A

Dawid Nieszczesny 3A               Patryk Kidoń 3A

Kacper Opatowski 3A                 Dawid Banasiak 3A

Łukasz Grzywacz 3A                   Leonard Cygan 2A

Aleksander Rożdestwiński 3A     Kacper Głowieńkowski 2A

Gracjan Korytkowski 3A

 2018 05 19 Konkurs Poetycki  

19 maja 2018

Konkurs Poetycki „Między słowami”

Nasi uczniowie odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim
„Między słowami” organizowanym pod patronatem Dolnośląskiego Oddziału
Związku Literatów Polskich.

I miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Stasiak z kl. III b Gimnazjum za wiersz
pt. „Skrzydlata myśl” oraz Oliwia Opoń z klasy z VII b za utwór „Wyobraźnia”;
II miejsce otrzymał Tymon Pławski z klasy VII b za wiersz „Oczy wyobraźni”.
III miejsce ex aequo otrzymała Małgorzata Taraszewska z klasy VII d za wiersz pt. „Pogoń”.
Młodym Poetom serdecznie gratulujemy!
 2018 05 17 Konkurs fotograficzny

17 maja 2018

Wrocławski Konkurs Fotograficzny

Jakub Ryszkowski uczeń naszego Gimnazjum otrzymał 2. miejsce we Wrocławskim
Konkursie Fotograficznym „Być jak Pan Cogito” za pracę „Przedmioty”.

Serdecznie gratulujemy talentu!
 2018 05 13 Konkurs Literacki

13 maja 2018

IV Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Siostra, ja i brat zdobywamy świat”

Paweł Głowacki, uczeń klasy 7b, został laureatem 3. miejsca w IV Międzyszkolnym
Konkursie Literackim „Siostra, ja i brat zdobywamy świat”.

Gratulujemy Pawłowi!
 2018 05 13 Sztuka uzytowa

13 maja 2018

IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

Praca Pauliny Matuszewskiej z kl. 7a została zakwalifikowana na
IV Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej. Biennale
miało na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu sztuki użytkowej
poprzez samodzielne stworzenie przedmiotu codziennego użytku.
Do Biennale zakwalifikowano tylko 55 prac z całej Polski.
Prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Gratulujemy!
 2018 05 12 Festiwal Herbertowski

12 maja 2018

XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

Emilia Kula uczennica klasy 7b została Laureatką II miejsca XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu
Herbertowskiego w kategorii plastycznej. Emilka podjęła trud interpretacji motywu wolności
w twórczości Zbigniewa Herberta.

Gratulujemy sukcesu!
 2018 05 12 Konkurs o Wroclawiu

12 maja 2018

Konkurs Wiedzy o Wrocławiu

Zofia Babecka z klasy II b Gimnazjum zajęła 4. Miejsce w XXVII Powiatowym Konkursie
Wiedzy o Wrocławiu –„Wrocław, moje miasto”, organizowanym przez Towarzystwo
Miłośników Wrocławia.

Serdecznie gratulujemy!
 2018 05 10 Lekkoatletyka L2018 05 10 Lekkoatletyka P

10 maja 2018

Indywidualne Mistrzostwa w lekkoatletyce

10 maja 2018 r. liczna grupa naszych uczniów brała udział w Indywidualnych
Mistrzostwach w lekkoatletyce na Stadionie Olimpijskim. Ogromny sukces osiągnęła
Natalia Pohl z klasy 2c Gimnazjum, zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą
oraz Emilia Dattner z klasy 7d w biegu na 600 m zajęła II miejsce, zdobywając
srebrny medal.

Serdeczne gratulacje!
2018 04 21 Konkurs historyczny 

21 kwietnia 2018

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Jan Malarski z klasy 7d został laureatem XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu
Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Janek nie tylko został laureatem konkursu,
ale również zakwalifikował się do IV etapu jako jeden z dwóch uczniów ze szkół
podstawowych, którzy uzyskali najwyższe wyniki i będzie reprezentował województwo
dolnośląskie w etapie centralnym w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r.

Serdecznie gratulujemy!
 2018 03 30 Konkurs Understand

30 marca 2018

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Understand”

Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie
Języka Angielskiego „Understand”. Oliwia Sajna, uczennica klasy 3c Gimnazjum,
zdobyła 1. miejsce w województwie i 2. miejsce w kraju wśród uczniów klas trzecich.
Illya Nikonenko – 1. miejsce w województwie wśród uczniów klas drugich.
Bardzo dobre wyniki uzyskały też Marysia Majcher i Jagoda Lachowska
z klasy 3c Gimnazjum.

Gratulujemy!
 2018 03 29 Konkurs plastyczny

29 marca 2018

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!

Piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Ziemia jest jedna” - „MAGIA ROŚLIN – KWIAT 2018”.

Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach: fotografia i malarstwo. Jury doceniło
Agatę Sinkiewicz z kl. 7d, przyznając jej jedną z dwóch równorzędnych nagród
w kategorii -Fotografia. Gratulujemy serdecznie tak wielkiego sukcesu, tym bardziej,
że drugi nagrodzony fotograf miał 19 lat!

Życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!
 2017 12 14 Festiwal Herbertowski

14 grudnia 2017

XVII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

Paulina Matuszewska z klasy 7a zdobyła Grand Prix w Konkursie Ogólnopolskim
organizowanym przez XIV LO im. Zbigniewa Herberta w Lublinie za fotograficzną
interpretację wiersza Z. Herberta.

 2017 12 12 Konkurs Herbertowski

12 grudnia 2017

Konkurs na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta

Oliwia Popek, uczennica klasy VII b, otrzymała tytuł laureata w II Międzyszkolnym Konkursie
na Najlepsze Tłumaczenie Wiersza Zbigniewa Herberta na Język Angielski, Hiszpański
i Niemiecki w kategorii Język Angielski.

Maja Bator z kl. VII b otrzymała tytuł finalistki.

Gratulujemy zwycięstwa!

 

 

 

 

 

 


                 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com