30 października 2019r. grupa 6-latków z naszego przedszkola wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Wrocławską firmę HP. Warsztaty były częścią projektu „Hour of Code” HP w obszarze Społecznym.

Czym jest Hour of Code?

„Hour of Code” (pol. godzina kodowania) to krótkie warsztaty wprowadzające, mające na celu promocję programowania przez zabawę od najmłodszych lat. Inicjatywa jest ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, wspieranym przez ponad 400 partnerow i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Dlaczego Hour of Code?

Uczenie młodych ludzi kodowania to świetny sposób na przygotowanie ich na przyszłość. Kodowanie wspiera umiejętności rozwiązywania problemów, buduje wytrwałość i odporność oraz uczy podstawowych umiejętności potrzebnych w trakcie rozwoju kompetencji przydatnych w różnych zawodach. Budowanie pewnych cech możemy juz zacząc od najmłodszych lat.

Bardzo dziękujemy tatusiowi naszego wychowanka – Panu Pawłowi Biskupowi, który jest projektodawcą udziału naszych dzieci w projekcie.

2019 10 30 Hour of Code 12019 10 30 Hour of Code 2

               W przedszkolu Pani Kasia ogłosiła konkurs „Pomysł na dynie”. Nikt z nas nie spodziewał się takiego zainteresowania. Wpłynęło 40 prac, ale… co to były za cuda: nietoperz, karoca dla Kopciuszka, baba jaga, statek powietrzny… To tylko niektóre dzieła, które nas zachwyciły. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a rezultaty pracy rodziców i dzieci można oglądać na skwerku, przed wejściem do przedszkola.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

2019 10 29 Dynia12019 10 29 Dynia2

               8 października 2019r. całe przedszkole, razem ze szkolną grupą przedszkolną wybrało się na wycieczkę do Młynu Zawadka koło Środy Śląskiej. Dzień był zimny i ponury, ale to nam nie przeszkadzało. W Młynie czekały nas różne atrakcje. Gospodarze zorganizowali szereg zabaw zręcznościowych. Dzieci mogły pobiegać, konkurować ze sobą, a nawet jechać na „tarzanku”.

               W samym młynie dzieci poznały tajniki powstawania chleba. Brały udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” oraz mogły zobaczyć i dotknąć dawne urządzania do wyrabiania mąki z ziaren zbóż.

               Na zakończenie pobytu w gościnnym młynie, dzieci otrzymały ciepły posiłek – ruskie pierogi. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

2019 10 08 Wycieczka12019 10 08 Wycieczka2

               W piątkowe popołudnie 4.10.2019r. w Przedszkolu nr 27 zorganizowano festyn integracyjny dla dzieci i ich rodziców. Tematem przewodnim imprezy było jabłko. Zaplanowano gry sportowe, zabawy taneczne i degustacje „jabłkowych przysmaków”, które przygotowali rodzice. Pogoda pokrzyżowała plany. Nie można było zorganizować festynu w naszym pięknym ogrodzie. „Dla chcącego nic trudnego”. Trochę pracy, reorganizacji i festyn odbył się w największej sali zabaw w budynku przedszkolnym. Być może w ogrodzie byłoby przyjemniej, ale ten, kto lubi radość i dobrą zabawę, nie narzekał – bawił się z nami.

2019 10 04 DzienJablka12019 10 04 DzienJablka2

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com