6 grudnia klasa 8D i grupa dwujęzyczna klasy 7A uczestniczyły w wykładzie anglojęzycznym o Świętym Mikołaju poprowadzonym przez profesora Leszka Berezowskiego. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Młodzież miała okazję poznać historię Św. Mikołaja na przestrzeni wieków, dowiedziała się komu zawdzięczamy jego współczesny wygląd, skąd pochodzi tradycja obdarowywania prezentami, dlaczego w niektórych krajach robi się to 6 a w innych 24 grudnia. Wykład pełen był humoru, ciekawostek i zaskakujących faktów. Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma kanadyjskie obywatelstwo, że amerykańskie siły powietrzne co roku obserwują jego lot, że nazwa Santa Claus powstała na skutek błędnej wymowy holenderskiego  Sinterklaas(Święty Mikołaj), że na wyspie Bożego Narodzenia (Kiritimati) znajduje się osada o nazwie Polska, a Rudolf to tak naprawdę Rudolfa?
Katarzyna Robaczewska
 
2019 12 06 Wyklad 12019 12 06 Wyklad 2
 
 

W dniu 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy 3 a wzięli udział w interesujących zajęciach. Majsterkowo to warsztaty skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są skierowane do grup szkolnych i prowadzone w Castoramie na terenie całej Polski. Organizowane przez Castoramę warsztaty prowadzone są w różnych blokach tematycznych, np. środowisko, energia, drewno, dekoracje czy edukacja na rzecz czystego powietrza. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Dzieci pod okiem specjalistów wykonały samodzielnie skrzynkę na narzędzia. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.
Magdalena Łańcucka i Paulina Grobel

2019 12 06 Majsterkowo 12019 12 06 Majsterkowo 22019 12 06 Majsterkowo 3

 

Prezentujemy najlepsze w skali szkoł‚y wyniki konkursu Bóbr.
 
Bóbr - poziom Skrzat (klasy 1-3) - do zdobycia 75 punktów:
 
Urszula Buralik 3a - 52.5
Maja Lenart 3a - 51.25
Ida Osadkowska 3a - 50
 
Bóbr - poziom Beniamin (klasy 4-6) - do zdobycia 120 punktów:
Olga Kraszewska 6a - 103.75
 
Bóbr - poziom Junior (klasy 7-8) - do zdobycia 120 punktów:
Vladyslav Nikonenko 8b - 86.25
Julia Czajkowska 8b - 81.25
 
Gratulujemy!
Mocno trzymając kciuki czekamy na wyniki w skali kraju.

Katarzyna Robaczewska
2019 12 06 Bobr


Awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu programowania!

Z przyjemnością informuję o sukcesie czworga naszych uczniów:

Yehor Goroshenko z klasy 2a
Grzegorz Galewski z klasy 2b
Urszula Bułtralik z klasy 3a
Vlad Nikonenko z klasy 8b
zakwalifikowali się do półfinału konkursu Pixblocks Programming Challenge

Gratulacje!!

Katarzyna Robaczewska  

2019 12 02 IT

„Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

– ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

Dnia 28 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa, w której

udział wzięły klasy 1b i 2a. Celem zajęć było poznanie tradycji ludowej związanej z dniem

św. Andrzeja, integracja wychowanków poprzez tworzenie warunków do wspólnych przeżyć

oraz rozwijanie wyobraźni podczas interpretacji wróżb.

W tym dniu w świetlicy zapanowała niezwykła, „magiczna” atmosfera dzięki pięknym strojom dzieci, muzyce i dekoracji. Podczas radosnych zabaw i wróżb dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Uczniowie dowiedzieli się, jaki będą wykonywać zawód, jakie czekają ich przygody, jak będzie miała na imię ich przyszła sympatia, wysłuchały też przestróg - na co muszą uważać. Dzieci między wróżbami doskonale bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów, były tańce i śpiewy.

Dużą atrakcją okazało się lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz późniejsze „rozszyfrowywanie” powstałych kształtów. Nie zabrakło też słodkiego akcentu – wspólnego poczęstunku, za przygotowanie którego dziękujemy rodzicom obu klas. Wszystkim dzieciom życzymy, by spełniły się te najlepsze i najmilsze wróżby J

Małgorzata Markowska i Paulina Grobel

2019 12 02 Andrzejki 12019 12 02 Andrzejki 22019 12 02 Andrzejki 3

W listopadzie 2019r. uczniowie z klasy 2a w ramach akcji „Wrocławskie Dni Recyklingu” uczestniczyli w konkursie, który polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów kampanii edukacyjnej promującej proekologiczne zachowania Wrocławian.

27 listopada odbył się finał akcji i ogłoszono wyniki konkursu. Mam zaszczyt poinformować, że klasa 2a z naszej szkoły zajęła w konkursie I miejsce i wygrała główną nagrodę – teleskop.

Podczas zajęć lekcyjnych dzieci poznały, utrwalały i systematyzowały wiedzę dotyczącą sposobu selekcjonowania śmieci, a następnie bogatsze o nowe informacje merytoryczne przygotowały - podczas pracy grupowej - plakaty informacyjne oraz ulotki tematyczne reklamujące recykling. Ponadto - w ramach propagowania swojego hasła: „Dzieci segregują śmieci – dbajmy o środowisko”, ale przede wszystkim w trosce o czystą planetę - klasa przygotowała również prezentację plakatów i ulotek oraz zajęcia praktyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły (klasy 0a). Podczas lekcji pokazowej starsi uczniowie rozdali 6-latkom samodzielnie przygotowane broszurki informacyjne, podzielili się zdobytą
w zakresie recyklingu odpadów wiedzą i dumnie oraz odważnie zaprezentowali swoje plakaty. Na koniec zajęć wszyscy wspólnie przećwiczyli w praktyce segregację przygotowanych wcześniej przez klasę 2a różnego rodzaju odpadów i omówili jej wynik. Obie klasy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i bezbłędnie przyporządkowały odpady - zgodnie z kodem kolorów pojemników. Aby poszerzyć grono odbiorców i tym samym
w większym stopniu rozreklamować akcję recyklingu uczniowie wyeksponowali swoje plakaty na szkolnym korytarzu. Wynik pracy uczniów można oglądać na tablicy przed salą nr 13.

Paulina Grobel

2019 12 02 Dni recyklingu2019 12 02 Dni recyklingu 22019 12 02 Dni recyklingu 3

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy językowe

01 klasy jezykowe

02 klasy jezykowe

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com