Podpisane przybory plastyczne, które zostają w szkole:

• bibuła karbowana (kilka kolorów)
  • plastelina (min. 10 kolorów)
  • farby akwarelowe
  • farby plakatowe
  • 3 pędzle o różnej grubości włożone do farbek
  • kubek plastikowy na wodę (do malowania)
  • flamastry
  • kredki świecowe
  • pastele olejne
  • klej Magic w tubce (okleić plastrem i podpisać)
  • 2 papiery kolorowe – tzw. wycinanka w formacie A4
  • blok techniczny biały A4
  • 2 bloki techniczne kolorowe A4
  • 2 podpisane teczki formatu A4 – „Prace plastyczne” i „dodatkowe karty pracy”
  • Skoroszyt A4 na sprawdziany (plastikowy, wpinany, w środku 10 koszulek A4)

Piórnik ,  a w nim (zawsze!):

• 2 miękkie ołówki, najlepiej grube, trójkątne (B), gumka do mazania, temperówka ze zbiornikiem, kredki ołówkowe miękkie, zaokrąglone nożyczki, klej w sztyfcie, linijka 15 cm

Zeszyty, obłożone i  podpisane na przedniej okładce:

• 2 zeszyty w kratkę, 16 – kartkowe (edukacja matematyczna, zeszyt do kontaktu)
  • Zeszyt w 3 – linie 16 kartkowy z wyraźnie zaznaczoną czerwoną linią (edukacja polonistyczna)

Strój na zajęcia sportowe w worku – również podpisany

• biała koszulka z krótkim rękawem, spodnie dresowe/ krótkie spodenki/getry w kolorze czarnym  lub granatowym, obuwie sportowe z gumową (jasną) podeszwą

Obuwie zmienne do chodzenia po szkole:

• sportowe, z gumową, jasną podeszwą

Strój galowy na uroczystości szkolne:

• biała bluzka, ciemne spodnie lub spódnica.

SEKRETARIAT SZKOŁY W OKRESIE WAKACYJNYM

CZYNNY od 8.00 do 13.30

(remont szkoły ; urlopy pracowników)

26 czerwca 2020 r. został oficjalnie zakończony rok szkolny 2019/20.  Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego zrezygnowano z uroczystości rozdania świadectw dla wszystkich uczniów, otrzymali je tylko uczniowie klas kończących I etap edukacyjny – trzecioklasiści - oraz ósmoklasiści (klasy I-II oraz IV-VII odbiorą je we wrześniu).  Mimo obowiązkowego dystansu i maseczek zakrywających twarze uczestników atmosfera uroczystości była podniosła.  Odśpiewano hymn państwowy i szkolny, a następnie  zgodnie z tradycją sztandar szkoły  został przekazany  uczniom klasy siódmej.

Uczniowie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa ukończenia szkoły,  a najlepsi  ze średnią min. 5 oraz wzorowym zachowaniem wyróżnienie w postaci: Srebrnych i Złotych Sów.

Najważniejszym jednak punktem uroczystości było przyznanie  wyróżnień.  W naszej szkole spośród absolwentów grono pedagogiczne wybiera osobowości  w różnych dziedzinach. I tak w tym roku tytuł osobowości otrzymali:  M. Kuflowska (humanistyczna), V. Nikonenko (matematyczna),  C. Maciąg (historyczna i artystyczna zarazem) , M. Zborowska (społecznikowska ), A. Lizoń (językowa), M. Piechowicz (sportowa).

Szczególnym  wyróżnieniem, bo przyznawanym tylko w szkołach, którym patronuje Z. Herbert, jest dyplom „Primus Inter Pares”  (co w tłumaczeniu  z języka łacińskiego znaczy „pierwszy  wśród równych”). Ten tytuł otrzymują uczniowie z najwyższą średnią oraz wzorową postawą. W tym roku przypadł on trzem uczennicom: N. Adamus, Z. Ploch i A. Kozance.

Na koniec zostało ogłoszone najwyższe wyróżnienie: tytuł najlepszego ABSOLWENTA SZKOŁY  w roku szk. 2019-20 przyznano uczennicy klasy 8d A. Cieślak, laureatce zDolnego  Ślązaka z języka polskiego i języka angielskiego oraz wielu innych konkursów.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy udanych wakacji i pomyślnych wyników rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Opracowała J. Góreczna-Nowak

2020 07 03

Drodzy Rodzice i Uczniowie, dzięki Waszemu wsparciu nasza akcja „Zamiast kwiatka niosę pomoc” zgromadziła aż 3 625 złotych! Pieniądze trafiły już do Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska – w imieniu pracowników i osób potrzebujących kieruję do Państwa słowa ogromnej wdzięczności za tak liczne wpłaty, zaangażowanie i poparcie.
Dziękujemy również my – nauczyciele. Ten gest jest dla nas bardzo ważny i cieszymy się, że chęć podziękowania nam za ten rok szkolny przybrała tak wspaniałą formę.
Dziękujemy! Po stokroć dziękujemy!

Koordynator akcji – Katarzyna Robaczewska

Klasy językowe