W dniu 30 października 2018 r. uczniowie klasy 2 a wzięli udział w warsztatach „Co je jeż?” zorganizowanych we wrocławskim Zoo. Dzieci uczyły się o tym czym żywią się różne zwierzęta i jakie mają zęby. Zajęcia były wzbogacone o eksponaty edukacyjne (czaszki). Dzieci w trakcie warsztatów robiły zabawki z przysmakami dla wybranych gatunków zwierząt.

001 warsztaty w zoo

Magdalena Łańcucka-Wójs

Aleksander Serwik, uczeń klasy 3b został mistrzem ortografii i zajął pierwsze miejsce w dolnośląskiej edycji
ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległości.

Jan Malarski z klasy 8d - zajął piąte miejsce, 
Agnieszka Cieślak z klasy 7b - siódme miejsce.
Laureatom serdecznie gratulujemy! 

Dyktando było bardzo trudne, a rywalizacja zacięta. Wyłoniono 20 laureatów spośród 60 uczniów zakwalifikowanych do finału.

7 listopada 2018 roku z uczniami klasy VIII b odwiedziliśmy Panią Urszulę Głowacką-Plenkiewicz, ps. „Urka”, bohaterkę „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Spotkanie obfitowało we wspomnienia z czasów okupacji, historii Szarych Szeregów i małego sabotażu. Bezpośrednim przełożonym Urki był Tadeusz Zawadzki, czyli Zośka. Pani Ula podzieliła się z nami swoim przesłaniem, że na wszystko, co się dzieje w życiu należy reagować dobrem. Często emocje podpowiadają nam coś innego, ale nawet wtedy na zło trzeba odpowiadać dobrem, bo dobro rodzi dobro.

Odwiedziny Urki

Paweł Głowacki, uczeń kl. VIII b, został laureatem I miejsca II „Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego" na esej inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta.

Bardzo gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Do etapu wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego zakwalifikowały się z naszej szkoły następujące osoby:

Agnieszka Cieślak z klasy 7b

Jan Malarski z klasy 8d

Tymon Pławski z klasy 8b

Aleksander Serwik z klasy 3b gimnazjum

Gratulujemy!

 

 

Za nami pierwszy konkurs w nowym składzie! 6 listopada byliśmy na XVI Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Sp nr 8. Nie udało się zająć miejsca na podium, ale występ zaliczamy do bardzo udanych. Wielkie gratulacje składamy Karolinie Zachorskiej z k. 4a, która śpiewała solówkę i było pięknie! Dużo dobrych wrażeń, nowe piosenki do zaśpiewania za rok i wafle na osłodę!

Dziękuję, mój kochany zespole! Magdalena Nowak

004 przeglad piosenki

Aby upamiętnić 100 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości nauczyciele i uczniowie naszej szkoły utworzyli żywą flagę...

Tutaj możesz obejrzeć krótki filmik z imprezy.

004 zywa flaga

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

E-dziennik

logo librus

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com