2 kwietnia 2019 na moje zaproszenie naszą szkołę odwiedził pan Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP, absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Pan Adam przeprowadził lekcję informatyki w klasie ósmej – lekcję bezpiecznego hakowania, które dzięki obejściu zabezpieczeń systemu Windows, pozwala na uruchomienie komputera z sieci, ze stworzonego przez pana Adama serwera oprogramowania, dzięki czemu każdy komputer startuje z identycznymi ustawieniami, programami i zasobami. Kolejny etap lekcji to zabawa w programowanie z wykorzystaniem mechatronicznych modułów PyTechBrain – zgodnych z Arduino UNO R3. Uczniowie pod okiem prowadzącego zbudowali automat do nadawania tekstu alfabetem Morse’a. Następnie uruchomili przykładowy kod w Pythonie, który realizuje funkcjonalność plottera, wyświetlając wykres zmieniający się w czasie. Zajęcia były na tyle interesujące, że jeszcze długo po dzwonku wielu uczniów nie miało ochoty opuścić klasy.

2019 04 04 1 wizyta hakera2019 04 04 2 wizyta hakera

Druga część spotkania to trzygodzinne szkolenie dla nauczycieli informatyki. Poznaliśmy Mu-Editor, nowoczesne i przyjazne środowisko do pisania kodu Python’a – przetłumaczone na język polski m. in. przez pana Adama, odświeżyliśmy wiedzę z zakresu programowania w tym języku. Mieliśmy też okazję pracować z robotem edukacyjnym Edison, który służy do nauki programowania w szkole lub w domu, pozwala wprowadzić dzieci i młodzież w świat technologii i zapoznać się z otaczającą elektroniką. Pan Adam zaprezentował również ciekawe strony internetowe, platformy programistyczne i programy, których jest twórcą, a które zachwyciły nas – nauczycieli.  Z pewnością będziemy korzystać na lekcjach z tych atrakcyjnych i inspirujących źródeł. W trakcie szkolenia odwiedził nas pan Wiktor Szanin -  nauczyciel i doradca metodyczny w Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Mieliśmy okazję porozmawiać o planowanych szkoleniach dotyczących nowych technologii w edukacji.

Bardzo dziękuję wszystkim za spotkanie. Szczególne podziękowania kieruję do pana Adama Jurkiewicza – za poświęcony czas, wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą i pokazanie wielu fascynujących nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.

Katarzyna Robaczewska

2019 04 04 5 wizyta hakera

 2019 04 04 4 wizyta hakera2019 04 04 3 wizyta hakera


2 kwietnia 2019r odbyła się GALA KONKURSÓW 
zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. 
Wsród laureatów tegorocznej edycji konkursów znaleźli się nasi uczniowie:
Jan Michael z klasy 8B SP - laureat zDolnego Ślązaczka
Mikołaj Poprawa z klasy 3B Gim - laureat zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty.
Obaj uczniowie zostali wyróżnieni z matematyki, w związku z tym są zwolnieni z egzaminu z matematyki na koniec szkoły i będą przyjęci do wybranego przez siebie Liceum poza rekrutacją.
Gratulujemy  i cieszymy się ogromnie tym wielkim sukcesem!
 
Grono pedagogiczne SP 66
 
 
 
001002

W dniu 28 marca 2019 r. uczniowie klasy 2 a wzięli udział w zajęciach twórczego pisania. Te niezwykle interesujące warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka Mazur – Sztynek, która jest polonistką, organizatorką wielu konkursów literackich o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zajęcia miały na celu naukę twórczego i swobodnego operowania językiem, zdobywanie umiejętności literackich w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata, a także zabawę wyobraźnią i słowem. W trakcie zajęć dzieci układały swoje zagadki związane z literaturą, pisały zakończenie opowiadania o księciu, wyjaśniały niezrozumiałe dla nich słowa znajdujące się w tekście opowiadania. Gimnastyka literacka przyniosła uczniom wiele przyjemności i rozwinęła ich wrażliwość na słowo i otaczający świat.

Magdalena Łańcucka - Wójs

 

2019 03 30 1 gimnastyka literacka2019 03 30 2 gimnastyka literacka2019 03 30 3 gimnastyka literacka2019 03 30 4 gimnastyka literacka

28 marca klasy dwujęzyczne 7d i 8d wzięły udział w "Dniach Edukacji Międzynarodowej" - specjalistycznych targach edukacyjnych organizowanych przez Baltic Council. Młodzież miała możliwość zapoznać się z międzynarodową ofertą kształcenia - od szkolnictwa wyższego i studiów na zagranicznych uniwersytetach i szkołach wyższych, przez ekskluzywne szkoły średnie w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech i USA, bezpłatną edukację w szkołach średnich w Anglii, po kursy i obozy językowe dla  młodzieży na całym świecie (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański).
Uczniowie wzięli też udział w wykładach dotyczących edukacji wyższej w Holandii i Wielkiej Brytanii. Dowiedzieli się jak zaplanować studia za granicą, skąd pozyskać finansowanie i jaki poziom znajomości języka angielskiego należy osiągnąć, by móc aplikować do zagranicznych uczelni. 
Targi były okazją do kontaktu z żywym językiem - wykłady prowadzone były po angielsku i również w tym języku uczniowie prowadzili rozmowy z przedstawicielami i dyrektorami szkół z różnych krajów. 
 
Zainteresowanych wyjazdami na obozy językowe, kursy wakacyjne, nauką w szkole średniej za granicą odsyłam na stronę Baltic Council:
 
Katarzyna Robaczewska
 
 
008 2019 dni edukacji miedzynarodowej

Rok 2019 ustanowiono ROKIEM MATEMATYKI...Klasa 1a od września pilnie, chętnie i regularnie zgłębia jej tajniki ;) Wiemy już, że matma wcale nie musi być nudna, a różne formy aktywności pozwalają nam szybciej zrozumieć i poznać tajemniczy dla nas świat...Manipulując, ruszając się, ale też uważnie słuchając nauczyciela - wszystko staje się prostsze! Matematyka, to nie zawsze ławka i książka...my – cały czas ucząc się – kodujemy na dywanie, ważymy siebie i różnego rodzaju przedmioty (na wagach: kuchennej, łazienkowej, szalkowej), szacujemy i dokonujemy pomiarów, notujemy...codziennie rozwijamy siebie, odkrywamy nowy dla nas, ciekawy i fascynujący świat...Aby lepiej zrozumieć istotę ważenia – samodzielnie zrobiliśmy wagę(!)...;))) Już ujawniają się wśród nas pierwsi prawdziwi matematycy i konstruktorzy...

Małgorzata Wilk

Zobacz galerię zdjęć

001 2019 rok matematyki

 

28 marca br. klasa 1a kolejny raz odwiedziła Ogród Zoologiczny i uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych – tym razem dzieci śledziły przygody małego podróżnika Janka. Z zainteresowaniem wysłuchały wspomnień chłopca, który z wyprawy po kontynentach przywiózł mnóstwo pamiątek...Uczniowie dzielnie i chętnie podjęli się ich segregacji, porządkując i utrwalając jednocześnie wiedzę na temat charakterystycznej dla poszczególnych obszarów fauny oraz flory. Zajęcia – mimo, iż informacje podane były w pigułce – z całą pewnością rozbudziły dziecięcą ciekawość o życiu i zwyczajach panujących w odległych krajach świata. W jednej chwili – w sali edukacyjnej – zapanował radosny chaos, który okazał się chaosem niezwykle twórczym! Dyskusje, wspólne działanie, nawet akrobacje w trakcie...(!), a na koniec dziecięce uśmiechy wieńczące sukcesy zespołów!!! Gratuluję małym mądralom wiedzy i umiejętności pięknej pracy w grupach...jestem dumna ;)

Małgorzata Wilk

2019 03 28 1  z pamietnika podroznika2019 03 28 2  z pamietnika podroznika2019 03 28 3  z pamietnika podroznika2019 03 28 4  z pamietnika podroznika

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

rekrutacja logo

E-dziennik

logo librus

Konkurs

konkurs literacki

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com