Po raz II. odbył się Ogólnoszkolny Konkurs na Opowiadanie Kryminalne Zbrodnia nie/dokonała, w którym udział wzięło 16 szkół z Wrocławia.

W dniu 5 kwietnia 2018 roku w klubie Liceum Ogólnokształcącego Nr XII odbyła się gala II Międzyszkolnego Konkursu na Kryminał. Jego organizatorem jest nasza szkoła i XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, a koordynatorkami są: Diana Gawinecka –polonistka z LO XII i Małgorzata Woźniak –polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 66.Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie Dyrektor: dr Danuta Daszkiewicz – Ordyłowska – dyrektor LO Nr XII i mgr Lucyna Półrolniczak –dyrektor Szkoły Podstawowej nr 66. Galę urozmaiciły dwie prezentacje. Jedna dotyczyła życia i twórczości Marka Krajewskiego –jednego z najpoczytniejszych obecnie autorów kryminałów, przygotowana przez Emilię Adamską i Zofię Sarnicką z klasy 2g z LO Nr XII, druga przedstawiała życiorys i powieści kryminalne Zygmunta Miłoszewskiego i została przygotowana przez uczennice: Sofiię Ruzycką i Izabelę Białek z klasy drugiej gimnazjum Nagrodzone pierwszym miejscem prace odczytała Wiktoria Brusiło z klasy 3B z LO Nr XII, a galę prowadzili: Maria Kreft i Przemysław Wajman z klasy 2B z LO Nr XII.

Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać opowieść kryminalną –licealiści do 5 stron, a gimnazjaliści i uczniowie starszy klas szkół podstawowych do 3 stron.

Przyznano 5 wyróżnień:

W kategorii Licea otrzymali je:
-Oliwia Jankowska z Elektronicznych Zakładów Naukowych; opiekun: p. Lidia Borowska.
-Anna Jóźwiak z Liceum Ogólnokształcącego nr IV, opiekun: p. Małgorzata Skwarek-Smereka.

W kategorii Szkoły Podstawowe i Gimnazja:
-Jakub Suchnicki z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26; opiekun: p. Anna Wojczyńska.
-Zofia Guzińska ze Szkoły Podstawowej nr 42;opiekun;p.Wiolleta Bach –Sworowska;
-Michał Zinkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 42;opiekun: p. Wiolleta Bach – Sworowska.

Nagrody główne to:

W kategorii Licea:
III miejsce– Karolina Czernielewska z LO nr XII; opiekun: p. Diana Gawinecka;
II miejsce – Natalia Ukleja z LO nr XII; opiekun: p. Halina Jędrychowska;
I miejsce – Zofia Brakoniecka z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej; opiekun: p. Beata Kwapińska.

W kategorii Szkoły Podstawowe i Gimnazja:
ex aequo:
III miejsce – Justyna Czuchrij z Gimnazjum Nr 13; opiekun: p. Anita Jagucka;
III miejsce- Jakub Ryszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 66; opiekun: p. Elżbieta Kielman;
II miejsce – Gloria Jędrejko z Gimnazjum nr 29; opiekun: p. Anna Ziemiańska –Sulima;

ex aequo:
I miejsce – Paulina Ryszkowska z Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26; opiekun: p. Anna Wojczyńska;
I miejsce – Barbara Berkowska ze Szkoły Podstawowej nr 81; opiekun; p. Marta Cyran.

Serdeczne gratulacje dla laureatów i wyróżnionych oraz ich nauczycieli!
Małgorzata Woźniak, koordynatorka

A oto fotorelacja z Gali Finałowej. Autorką zdjęć jest Gabriela Piasecka z LO nr XII.